Радник Офісу президента України Олексій Арестович влучно прокоментував наказ глави РФ Володимира Путіна про плани захопити Донецьку область до 15 вересня.

“Пупок розв’яжеться. У них пупок розв’яжеться в принципі взяти, а вже до 15-го… Ну, скільки там-12 днів залишилося”, – заявив він в ефірі “Фейгін.Live”.

За його словами, команди можна давати які завгодно, але настрої серед російських військових зовсім інші. Вони вже навіть шукають виправдання, стверджуючи, що “воюють з НАТО”.

Арестович нагадав терміни, в які окупанти захоплювали Лисичанськ і Сєвєродонецьк – 80 діб. Тому взяти Донецьку область за 15 діб – це нереально.

Радник Офісу президента Олексій Арестович упевнений, що у Росії не вистачить сил для нового масштабного наступу в Україні.

За словами Арестовича, російській армії критично не вистачає живої сили.

“Команда у Москві про створення чотирьох армійських корпусів була дана у середині квітня. До серпня вони ледве-ледве створили один неполновесний, який повинен був налічувати 15 тисяч військових, а налічує менше 10-ти. Зрозуміло, як вони будуть мобілізуватися далі?… У полон почали потрапляти 55-60-річні “джентльмени” з російського боку… Вони не здатні створити один корпус, я дуже хочу подивитися, як вони будуть мобілізовуватися”, – зазначив радник ОП.

Арестович додав, що на тлі санкцій і допомоги США Україні план Росії організувати новий наступ провалиться. 

“Їхній план передбачає затягування війни, важкі осінь і зима для України… Тим часом вони зберуться з силами, накопичать крилатих ракет і до весни, в кінці зими отримають можливість провести ще одну або дві операції… Все це легко приплескується 12-мільярдним пакетом військової допомоги від США”, – зазначив він.

“Якщо раптом війна затягнеться, уявімо собі найжахливіший варіант, і вони знову ломануться у лютому-березні, їх зустрінуть вже по-справжньому. А ось (ще один наступ) на весну-літо… я дуже сумніваюся”, – додав Арестович.

На фоні цього, варто уточнити, що Європа може вести нормальні дипломатичні перемовини лише з Україною, оскільки у Кремлі можуть ставити лише ультиматуми.

Про це російський опозиціонер, юрист та адвокат Марк Фейгін розповів одному з українських телеканалів.

“Вони (у Кремлі – ред.) вже програючи під Москвою, будуть говорити Україні “давайте, капітулюйте перед нами”. Вибачте, але Росія не в тій ситуації. Але продовжує говорити про те, що Україна має демілітаризуватися, відмовитися від вступу до НАТО, денацифікуватися, та ще й визнати де-факто статус-кво територій, окупованих Росією”, – сказав Фейгін.

Він також висловив переконання, що ні Україна, ні Захід не мають жодних перспектив для діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним. Бодай якась передумова була б у разі готовності Москви обговорювати відведення військ на лінію 24 лютого.

“Бо повторення всього того самого – це точно не приведе до якогось результату. Тим більше, що все це супроводжується різними моторошними новинами: від Запорізької АЕС до Оленівки, від кастрування військовослужбовців до спроб “суду” над “азовцями”, – додав опозиціонер.

Він пояснив, що Росія не раз вдавалася до тактики, коли сама ж створювала проблему і за її розв’язання намагалася здобути якийсь дивіденд. Проте це не рівень діалогу.

“Тобто має бути щось реальне спочатку. Повітрям торгувати вже не вийде: війна до іншого зобов’язує. Тут не вдасться обдурити всіх, бо питання – життя та смерті”, – сказав Фейгін.