Практика заміни судових рішень стосовно українських громадян санкціями РНБО є нелогічною, і не дуже вписується в чинне законодавство України. Таку заяву зробив спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков.

Повідомляє «Depo.ua» з посиланням на «Страна.ua».

«З приводу українських громадян, вважаю, що сам інструмент санкцій РНБО, повинен бути спрямований на тих, кого ми не можемо притягнути до відповідальності в українському суді. РНБО не може виконувати функцію суду», – заявив Разумков.

Констатувавши при тому, що фігуранти санкцій в багатьох випадках не надто страждають від факту прийняття цих обмежувальних заходів.

«Коли таке рішення приймає суд, всі правоохоронні структури розуміють, що в таких випадках потрібно робити. Санкції РНБО не до кінця прописані в законодавстві. І алгоритму дій, як імплементувати санкції – опрацьованого немає», – наголосив Разумков.

Як повідомлялося раніше, спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков вважає, що формуванням «переліку олігархів» має опікуватись не Рада національної безпеки й оборони на чолі з президентом, а спеціальна незалежна комісія.