Конфлікт США та Росії назрівав ще до початку агресії Кремля в Україні. Проте саме з 2014 року він вийшов на новий рівень. Наразі увага Заходу до Росії на користь офіційному Києву, стверджують експерти.

Про це в коментарі 24 каналу розповів аналітик центру “Нова Європа” Сергій Солодкий. Він зауважив, що іншого шляху покарання на міжнародній арені, окрім введення санкцій проти Кремля немає.

«Інший шлях – це війна. Зрозуміло, що будь-який адекватний міжнародний актор намагатиметься уникнути війни. Це те, що ми спостерігаємо з боку США, і Німеччини, і Франції, і Євросоюзу», – сказав Солодкий.

Аналітик наголосив, що Росія легковажить питанням безпеки і “грається у декларування війни”. Таке неприпустимо у демократичному світі. Щодо користі для України від протистояння між Вашингтоном та Москвою, то краще, зауважив Солодкий, якби Росія не нападала на Україну і Україна не потрапляла в порядок денний США.

«Виходячи з того, що Росія вже скоїла і продовжує робити, то висока увага, яка підтримується на Заході щодо Росії, вона на користь України і тут Росія сама собі шкодить, коли розширює зону агресії. Вона солідаризує увесь світ проти себе»,– розповів аналітик.

Солодкий впевнений, що рано чи пізно ця ситуація завершиться поразкою Росії. Оскільки Кремль не може дипломатично та військово протистояти всьому світові.

Варто зазначити, що адміністрація президента США Джо Байдена оцінює вплив нових санкцій на Росію і готова посилити їх, якщо Кремль не зможе стримати хакерські атаки та спроби втрутитися в політичний процес Сполучених Штатів. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Співрозмовники видання розповіли, що Байден може розширити запроваджені проти Росії санкції, заборонивши американським фінансовим установам виходити на вторинний ринок рублевих облігацій, випущених російськими державними банками.

Зараз у межах санкцій фінансовим інституціям США заборонено брати участь тільки в первинних розміщеннях облігацій Мінфіну і Центробанку Росії незалежно від валюти випуску.