У наступному році в Україні антибіотики, які жителі нашої країни почали активно скуповувати, можуть почати продавати тільки за електронною рецептом.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу у вівторок 22 грудня.

Зараз МОЗ працює над розробкою відповідної системи, яка повинна стартувати 1 квітня 2021. У той же час Степанов в черговий раз закликав не купувати і не вживати антибіотики без призначення лікаря.

“Я неодноразово говорив про цю проблематику. Ми вважаємо, що антибіотики повинні продаватися за електронними рецептами. Ми розробляємо зараз модуль і плануємо, що з 1 квітня він почне працювати спочатку з інсулінами, з препаратами для імуносупресії і нарковмісних препаратів. А наступним кроком вже будуть антибіотики, які продаватимуть виключно за електронними рецептами. Ми вважаємо, що не можуть продаватися ліки без рецепта “, – сказав міністр охорони здоров’я.

Крім того, за словами Степанова, МОЗ уже підсилює контроль відпуску ліків в аптеках в умовах діючої нормативно-правової бази. А Державна служба з лікарських засобів і наркотичних речовин отримала доручення проведення контрольних заходів.

Через збільшення самовільного вживання антибіотиків МОЗ також підсилює контроль за аптеками і змінює правила продажу ліків.

“Держлікслужбі було надано відповідне доручення про контрольні заходи, які вони повинні виконуватися. Одна з них – паперові рецепти лікаря повинні зберігатися в аптечних установах протягом одного року, щоб Держлікслужба в будь-який момент могла провести перевірку відпустку відповідних антибіотиків”, – додав Степанов.

Також глава МОЗ закликав не приймати антибіотики без призначення лікаря.