Влада України прийняла експериментальне політичне рішення. Про намір ввести зміни в систему надання субсидій у грошовій формі повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Було схвалено політичне рішення про те, щоб тих людей, яким призначена субсидія з жовтня, перевести на грошові розрахунки у готівковій формі з березня. Це робиться для того, щоб з травня мати уявлення про те, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер відпрацьовуємо готівковий – в експериментальному порядку всім видати гроші і подивитися, як це буде працювати”, – сказано в заяві.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами міністра, обидва механізми монетизації-готівковий і безготівковий-працюватимуть паралельно.

Сьогодні в Україні 4 млн одержувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тис. грн. Тобто, 6 млрд грн на місяць видаватимуть готівкою, а в безготівковій формі субсидії отримуватимуть ті громадяни, які звернулися до управління соцзахисту після 1 січня 2019 року.

Водночас аналітики пророкують, що прихід на готівковий ринок додаткових 6 млрд на місяць просто обвалить гривню і призведе до зростання цін. До того ж, немає ніякої гарантії, що ці гроші підуть на оплату комуналки, і з великою часткою ймовірності можна прогнозувати, що заборгованість по комуналці зросте.