Після звільнення від окупації на території Донецької та Луганської областей потрібно ввести спеціальні патрулі, які будуть складатися з представників правоохоронних структур.

Відповідний крок в плані за рішенням ситуації на Донбасі анонсував віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков. В інтерв’ю “Радіо Свобода” він розповів, хто буде входити в зазначені поліцейські групи.

“Базовим блоком залишається вирішення питань безпеки в першу чергу. Цей вивід іноземних військ, роззброєння всіх незаконних збройних формувань, повна демілітаризація регіону, введення відповідної поліцейської місії, яка забезпечить охорону громадського порядку”, – зазначив політик.

За його словами, зараз сторонам переговорів за рішенням ситуації в ОРДЛО потрібно шукати компроміс, яким могла б бути ця місія.

“Можливо, зі збільшеним, розширеним мандатом ОБСЄ та із залученням нових поліцейських патрулів, які створювалися б з громадян України, готових прийняти присягу на вірність українським законам, які не мають досвіду збройного протистояння, для того, щоб не викликати певних зайвих умов”, – пояснив Резніков.

Він додав, що це досвід Хорватії, який сьогодні використовує Україна. У той же час підкреслив, що це складна робота, над якою ще треба працювати.

Відзначимо, що 5 листопада українська делегація в Тристоронньої контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на сході України представила свій “План дій по Донбасу”.

– П’ять головних пунктів «Плану дій по Донбасу»:

– виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань та…

Опубліковано Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі. Четвер, 5 листопада 2020 р.

У поширеному через соціальну мережу Facebook повідомленні української делегації в ТКГ, зокрема, зазначається, що проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) має передувати насамперед виведення з цих територій на початку наступного року іноземних військ і найманців, а також відновлення Україна контролю над відповідною ділянкою російсько-українського кордону. Для відновлення прикордонного контролю пропонується залучити Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ і збільшити чисельність цієї місії в чотири рази. Реалізація комплексу цих заходів вимагає схвалення президентом України і Верховною Радою, відзначається в повідомленні української делегації в ТКГ.