Поступове зростання кількості заражених коронавірусом в Україні через введений карантин поки свідчить про те, що нам вдається уникнути колапсу медичної системи.
Про це в коментарі OBOZREVATEL сказала українська епідеміологиня Лариса Мухарська.
За її словами, видихати ще зарано, але відсутність сплескової активності інфікованих свідчить про те, що Україні вдається розтягнути епідемію в часі.
“Введений місяць тому карантин допоміг розтягнути епідемію коронавірусу в часі та не допустити сплескової захворюваності. Видихати ще зарано, відбувається поступове зростання числа хворих, але люди отримують медичну допомогу своєчасно і в повному обсязі.
Колапсу системи охорони здоров’я немає. Якби одночасно занедужало багато осіб – це було би значно проблематичніше”, – зауважила експертка.
За її словами, поки складно прогнозувати пік епідемії через велику кількість людей, що заїхали до України.
Спершу вони контактували з членами своєї родини, а далі вже потенційно інфіковані серед них взаємодіяли з іншими за межами своїх домівок.
“В результаті маємо поширені контакти – первинний і вторинний. Попереду свята, а громадяни не дуже дотримуються заходів самоізоляції. Важко сказати, коли ситуація стабілізується. Втім, щодня реєструється не сплескова захворюваність, а поступова. І це вже добре”, – підсумувала вона.
Також, за її словами, щоденне зменшення кількості інфікованих коронавірусом у певних країнах (Іспанія, Німеччина, Австрія, Польща), зокрема в Італії, свідчить про те, що пік епідемії у багатьох із них пройдений.
“У певних країнах, де щоденне збільшення кількості інфікованих було досить активним (як-от у тій же Італії) і де реєстрували по декілька тисяч людей на добу, вже почали зауважувати зменшення. Пік епідемії в багатьох із них пройдений.
Однак все ще є держави, де спостерігається зростання захворюваності. Подекуди виявляють дуже багато осіб, а подекуди вже значно менше. Тому говорити про пік пандемії на всій планеті загалом – поки що складно”, – зазначила вона.
Водночас, є інформація, що найближчими місяцями кількість інфікованих зменшиться, але не через карантин. Він впливає на розтягнення періоду самого зараження вірусом, а не на загальну кількість інфікованих.
Піка поки не досягнуто, але в окремих країнах справді зменшується кількість нових випадків. Подібну картину переживатимуть всі країни десь за 2-2,5 місяці після початку реєстрації перших випадків. Це радше природний перебіг хвилі епідемії, коли здебільшого заражаються найбільш чутливі групи населення”, – пояснюють лікарі.