Президент Володимир Зеленський вважає роботу Кабінету міністрів “початком ідеального еволюційного уряду”.

“Люди звикли, що міністри постійно виходили на камери, і у них було питання; а коли вони працюють? На сьогодні – він (уряд – ред.) технократичний. Нам потрібен уряд, який будує країну. Міністр інфраструктури – це кілометри доріг. Міністр охорони здоров’я – це маски, балони з киснем”.

При цьому він зазначив, що монобільшість у парламенті перебуває під тиском.

“Недобиті політичні залишки будуть розгойдувати човен. Якщо монобільшість витримає – все буде нормально, будуть ухвалені рішення. Якщо монобільшість буде слабкою… Так, двері нашої команди були відкриті. У моєму розумінні двері відкриті і на вхід, і на вихід. Хто бачить своє політичне майбутнє, хто хоче бути політиком, двері відкриті в інший бік”, – сказав президент.

За його словами, уряд і влада загалом домоглися в умовах кризи макроекономічної стабілізації.

“Навіть якщо буде затримка траншу МВФ, ми пройдемо спокійно, долар за 100 гривень не буде, двічі індексували пенсію і зарплату, середня зарплата – 500 доларів. Ми проходимо кризу як суб’єкт”, – сказав він.

Говорячи про реформи, Зеленський особливо відзначив вкладення в інфраструктуру в рамках “Великого будівництва”, цифровізацію економіки, земельну і судову реформи.

Також, Зеленський вважає, що у роботі нардепа потрібна сталева витримка – перед великими спокусами. Щодо монобільшості, з якою “Слуга народа” зайшла у Верховну Раду, то саме від цього залежатиме ефективність її роботи.

Тут не може бути ніякої особистої амбіції, свого “я”. Потрібно бути сталевою людиною з великою витримкою: велика спокуса, великі гроші. І знаєте, це не так просто. І далі питання до монобільшості: вони це витримають чи ні?– зауважив президент.

Тим не менше, Володимир Зеленський, президент України, перепросив у виборців за «деяких людей». Глава держави заявив, що йому соромно за дії певних осіб з його оточення.

За деякі кроки деяких людей, які є або були поруч зі мною, мені справді соромно. Вважаю, що якщо це невеликі промахи, то потрібно пробачити. Вони мають виправляти ситуацію і показувати це. Завжди потрібно давати людям другий шанс, якщо вони не злочинці, — цитує Зеленського «Інтерфакс-Україна».

Разом з тим, президент визнав, що несе відповідальність за людей, котрих він привів в політику. Зеленський також визнав, що іноді ситуація з членами його команди б’є і по його рейтингу. Відповідаючи на запитання щодо скандального радника глави Офісу президента Тимофія Милованова, котрий раніше очолював Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Зеленський назвав його хорошим фахівцем, який «іноді рефлексує і поводиться нестримано».

Що стосується (нардепа-«слугу» — ред.) Миколи Тищенка… Мені справді соромно за деякі його кроки. Він був неправий. Він має це розуміти. Він доросла людина і має сам нести відповідальність, — додав глава держави.

Водночас Зеленський позитивно оцінив рішення фракції «Слуга народу» дати куму Андрія Єрмака Тищенку другий шанс, оскільки «у нього є й інші сторони, він уболіває за багато речей в Україні».

Відповідаючи на питання про можливість у минулому уникнути війни, Зеленський сказав, що розуміє її причини.

“Багато причин у цієї війни. Нікому не потрібна велика сильна країна – Україна. Бувають війни більш цивілізовані… щоб у тебе не було енергетичної самостійності, флоту… Війна за Україну була б у будь-якому випадку. Незалежність – це суб’єктність і можливість впливати, мати ринки збуту, мати можливості для збагачення людей. Чи можна було зменшити кількість загиблих – не знаю, я не був тоді президентом”, – сказав він.