Народні депутати від партії “Європейська солідарність” зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент. Відповідний проект опублікований на сайті Верховної Ради.

Проект постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 10.09.2019 року про прийняття в цілому як закону України проекту закону про особливу процедуру усунення президента з поста (імпічмент) ініціювали 13 депутатів. Серед них Ірина Геращенко, Михайло Забродський, Ірина Луценко, Артур Герасимов, Ірина Фріз, Степан Кубів, Микола Княжицький та інші.

Цікаво, що п’ятого президента Петра Порошенка серед ініціаторів проекту немає

Зазначимо, що поки Верховна Рада не розгляне цю постанову, голова Верховної Ради Дмитро Разумков не має права підписувати відповідний закон.

Тексту документа на сайті Ради наразі немає. Лише вказано, що він надійшов до парламенту і переданий на розгляд керівництву.

Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада прийняла у цілому законопроект президента Володимира Зеленського про імпічмент.

Ухвалення закону ознаменувалося скандалом, оскільки його на одному засіданні розглядали і в першому, і в другому читанні.

Як відомо, Проект закону №1012 про імпічмент передбачає, що нардепи можуть усунути президента “виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”. Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів.

Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом.

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п’яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради. Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом.

У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються.