Друзі, а ви знали, що кримінальні провадження у матеріалів, пов’язаних з діяльністю “Приватбанку”, охоплюють період … від 2008 Року.

За цей час в Україні вже змінилися три влади – Ющенко-Тимошенко, Януковича і Порошенка, розпочав свій допис у Фейсбук, юрист та блогер Михайло Шнайдер.

Але тільки при четвертій владі – Володимира Зеленського, розслідування відповідних справ приблизилось до реалізації звинувачень в судовому Порядку.

Колишніх власників і менеджерів “Приватбанку” звинувачують в крадіжці МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ. Коли проводять такі схеми, національний банк НЕ МОЖЕ цього не бачити, а інші учасники банківського ринку не можуть про це не Знати.

Тому якби була політична воля починаючи з 2008 року, то кримінальні справи за відповідними фактами махінацій вже можна було б давно довести до Судів.

Але цього не Робилося.

І за це повинні відповідати в тому числі і ті, хто кришував або просто знав про схеми в “Приватбанку” і Мовчав.

До речі, Петро Порошенко з 2007 по 2012 роки очолював раду національного Банку.

І робота на такій посаді точно дозволяла Петру Олексійовичу добре знати, що відбувається в банківській сфері і тим більше в ключових, системних банках Країни.

Знав … але нічого не Робив.

Навіть після націоналізації “Привату” в 2016 році, відповідні кримінальні справи також гальмують.
А ось саме за каденції Володимира Зеленського, розслідуванням перестали заважати і це дозволило, серед іншого, провести операцію по недопущенню втечі за кордон одного з екс-топ-менеджерів “Приватбанку”.

З усього цього можна зробити висновки, що деградація “Привату” відбувалася не один рік і при різних владах.

А за часів Зеленського, такого немає і Близько. Президент і влада в цілому зараз вирішують проблеми, які створили ці персонажі – не без своєї вигоди – протягом більш ніж ДЕСЯТИЛІТЬ.

І жоден олігарх – зокрема Ігор Коломойський, вже не зможе отримати від керівництва держави дах, яку вони отримували за часів будь-якої влади, включаючи владу Петра Олексійовича.

І санкції і розслідування від США – тому яскраве і пряме Підтвердження.
Мало того, діяльність Коломойського розслідується в тому числі і в Україні.

Тому незалежно від того, що буде в США, слідство  у нас буде Тривати.
Допомагати Коломойському або захищати його ніхто у владі НЕ БУДЕ.

Тому запасаємося попкорном і чекаємо закінчення це гучної і важливої справи, резюмував Шнайдер.

Зазначимо, прес-секретар президента України Юлія Мендель не підтвердила, але і не спростувала можливість видачі Україною олігарха Ігоря Коломойського, якщо з боку США надійде відповідний запит.

“Подивимося … Я ж не ворожка, буде як буде. Ми ж стоїмо за інтереси і держави, і кожного українця…Я нікому зараз не погрожую і не збираюся йти проти когось і розповідати якісь речі, які можна інтерпретувати по-різному. Просто давайте дивитися, як будуть розвиватися справи”, – заявила Мендель в інтерв’ю в програмі “Бацман” на Ютуб ввечері в понеділок, 8 березня.

Вона також відповіла “подивимося” на запитання ведучої “Чи варто очікувати українських санкцій щодо Коломойського?”.

Мендель додала, що “якщо є монополії, які знищують права людей, обмежують, з’їдають нашу економіку, то ми ніколи не будемо державою”.