Пораненим під час війни бойовикам незаконного збройного утворення “ЛНР” лікарі ставлять фальшиві діагнози, які не дають права на отримання компенсацій.

Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє у Телеграмі.

“Влада так званої “ЛНР” не виплачує компенсації сім’ям загиблих та поранених у ході війни з Україною. З цією метою медичні працівники всіляко спотворюють діагнози пораненим”, – ідеться в повідомленні.

За даними розвідки, після лікування поранень та контузій бойовики отримують виписки, у яких зазначено “остеохондроз”, “виразка” або інші хвороби, які не передбачають компенсаційних виплат. Такі дії викликають гостре відчуття несправедливості з боку місцевого населення, попри нарощування пропаганди з боку російської федерації.

Як зауважили в ГУР, враховуючи безповоротні втрати 2-го армійського корпусу збройних сил рф (саме в ньому служать “мобілізовані” з окупованої території Луганщини), ситуація щодо підтримки та сприйняття місцевим населенням війни та подальшої мобілізації значно зменшується.

Так, 16-17 травня у Луганську пройшли стихійні акції протесту дружин і родичів примусово “мобілізованих” на війну проти України.

Подібні акції зафіксовані поблизу військової прокуратури та військкоматів Луганська та Ровеньок. Загальна кількість учасників становила близько 700 осіб.

Основною вимогою протестувальників, за інформацією розвідки, є повернення мобілізованих додому.

Додамо, що на окупованій території Луганської області загарбники проводять примусову мобілізацію.

За відмову воювати проти України росіяни загрожують чоловікам розстрілом.

Про це повідомила уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова.

За її даними, окупанти розшукують чоловіків, які виїхали вглиб окупованої території та в безпечніші місця, щоб сховатися від обстрілів. Загарбники нишпорять у будинках, домогосподарствах, на околицях міст та сіл.

“Призовників” забирають під дулами автоматів, а у разі опору загрожують стратою”, – наголосила омбудсмен.

До лав збройних сил РФ закликають чоловіків до 60 років. Взялися окупанти і за жінок.

“Росія проводить на тимчасово окупованих українських територіях приховану мобілізацію, а до лав збройних сил Росії планують закликати навіть жінок. Зокрема, такі заходи розпочалися у тимчасово окупованому Криму, де багато громадян під час призову відмовиться воювати проти української армії та здаються в полон ЗСУ”, – інформує Денісова.

За отриманою нею інформацією, всіх чоловіків віком до 60 років, прописаних у місті Саки та Сакському районі, у період з 16 по 20 травня 2022 року викликають у військкомат для проведення звірки. Також окупанти планують відправляти в Україну жінок.

“У свою чергу в ОРДЛО в рамках мобілізації окупанти поінформували керівництво підприємств про те, що необхідно провести “звірку даних” жінок віком від 18 до 45 років, які мають такі спеціальності: бухгалтер, кухар, медсестра, лаборант, водій, машиніст, прибиральник ”, – повідомила Людмила Денісова.

Денисова нагадала, що примусова мобілізація жителів окупованих територій заборонена Женевською Конвенцією щодо захисту цивільного населення під час війни. Омбудсмен звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії до України, щоб врахувати ці випадки.