Печерський райсуд Києва зобов’язав екс-президента Петра Порошенка принести вибачення перед скандальним блогером і медіаекспертом Анатолієм Шаріем за розголошення про нього неправдивих відомостей. Рішення суду від 13 травня.

Порошенко зобов’язали розмістити за власні гроші оголошення про спростування недостовірної інформації в найближчому номері газети «Урядовий кур’єр». Він повинен заявити, що поширював недостовірну інформацію про Шарія під час робочої поїздки в Рівненську область, а саме в Рівному.

Будучи президентом, 10 січня 2019 року Порошенко заявив, що медіаексперт не є українським журналістом і працює на Росію.

У цьому ж місяці Шарій звернувся до Порошенка і Адміністрації президента з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації. Він зажадав визнати інформацію недостовірною і такою, що принижує його честь, гідність і ділову репутацію.

Суд прийшов до висновку, що інформація містить фактичні дані, а не оціночні судження. При цьому її можна перевірити на відповідність дійсності, оскільки вона носить ствердний характер.

Інформацію підтвердив і сам Шарій у себе у телеграмі.

“Друзі. Тут таке … Загалом, Порошенко зобов’язаний тепер принести мені офіційні вибачення. Я виграв суд у брехуна. Подробиці – трохи пізніше.

Нагнув Порошенка в суді. Вчися, горе ти горе. Поки тобою підлогу витирають, хтось робить справи “.