13 травня співробітники СБУ і ДБР провели спецоперацію в Одеській митниці, де затримали її главу Михайла Грибанова.

Про це повідомляє видання “Думська”.

Журналісти отримали від відомства запис штурму митниці. На ролику видно, що спецслужбісти діяли досить жорстко, незважаючи на те, що були в державній установі.

“Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці були задіяні начальники відділів митного оформлення постів «Одеса» та «Чорноморськ». Перший з них вимагав 100 доларів США з кожного контейнера за доставку вантажів на внутрішню митницю без додаткових заходів контролю. У разі згоди компанія-імпортер вносилась до списку, і надалі її контейнери за обумовлену плату безперешкодно проходили митний контроль. Надалі вже посадовець посту «Чорноморськ» створював комерсантам штучні перешкоди при розмитненні товарів через затягування їх оформлення. Для розблокування процесу начальник відділу пропонував імпортерам допомогу у заниженні вартості задекларованих вантажів. За цю «послугу» він вимагав 50-60% різниці між реальною ціною та протиправно відображеною у митних документах”, – йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

Зазначимо, що співробітників Одеської митниці на вулиці Івана і Юрія Лип підозрюють в корупційній схемі. Є інформація, що вони вимагали гроші у імпортерів.