Президент Зеленський більше не розглядає кандидатуру Геруса на посаду міністра енергетики, про це пише телеграм канал Легітимний.

Причиною такого рішення послужила інформація про картярські борги народного депутата, про його пристрасть до азартних ігор і інформація про його махінації в сфері зеленої енергетики на користь структур близьких до Ігоря Коломойського.

Як зазначається у матеріалі Главреду, рік назад в «Центренерго» був призначений новий менеджмент, який пов’язують з групою «Приват» Ігоря Коломойського.

Глава енергетичного комітету ВР Андрій Герус пропонував бізнесменові Віталію Кропачову працювати в схемах Ігоря Коломойського на держкомпанії «Центренерго».

Про це заявив сам власник групи «Укрдонінвест» Віталій Карпачов.

«Коли Герус приїхав до мене з пропозиціями про роботу « Центренерго » від « зрозумілого менеджменту зрозумілої бізнес-групи », я відповів:« Хлопці, цього не буде », – сказав Карпачова.

За його словами, Герус працює не на державу, а в інтересах олігарха Ігоря Коломойського і його бізнес-структур.

«Герус метушиться, щось декларує, створює масу інформаційного контенту, але фактично він працює не для держави. Ну принаймі не для України. Пам’ятаєте фільм «Труффальдіно з Бергамо», де Райкін грав слугу двох панів? Так само і Герус. Він «зрозумілий менеджмент» певних бізнес-структур і йому треба бути в пулі президента », – сказав Карпачова.

Як повідомлялося, влітку 2019 року в держкомпанії «Центренерго» був призначений новий менеджмент, який пов’язують з групою «Приват» Ігоря Коломойського.

За підсумками 2019 року збитки держкомпанії склали 2,5 млрд грн, в 2018 вона була прибутковою (1,4. Млрд грн).

Зокрема, в серпні «Центренерго» підписала договір на поставку вугілля з Росії на 400 млн грн з ТОВ «Нафта Форс», засновник і директор якої був оператором на АЗС ANP (входить в групу Приват) в Києві. За інформацією видання «Цензор.нет», вугілля поставлявся за ціною 3 165 грн за тонну, що вдвічі більше ринкової на той момент – 1 741 грн за тонну. Крім того, «Центренерго» почало поставляти за заниженими цінами електроенергію на підприємства групи «Приват» – Нікопольський і Запорізькі заводи феросплавів, «Дніпроазот», а також трейдера «Юнайтед Енерджі».

12 травня народний депутат від «Батьківщини» Михайло Волинець і його колега з фракції «Європейської солідарності» Михайло Бондар закликали прем’єр-міністра Шмигаль, а також в.о. міністра енергетики Буславец розібратися із закупівлею енергоносіїв для держкомпанії «Центренерго».

За даними розслідування Бігус.інфо вугілля на Центренерго поставляється через російські фірми бізнесменів близьких до терористів «ДНР».

При цьому Радіо Свобода повідомила про постачання газу на Центренерго компанією Юнайтед Енерджі близькою до Коломойського. При цьому газ купується до напівдержавної Укрнафти нижче за ринок і продається на Центренерго вище за ринок.

«Юнайтед Енерджі» була першим і найбільшим імпортером електроенергії з Росії після відкриття імпорту з виправлення Андрія Геруса.