Правоохоронці завершили розслідування справи про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, в результаті чого загинули 16 осіб. У Приморський районний суд Одеси вже направлений обвинувальний акт, проте рідні загиблих студентів вважають, що крапку в розслідуванні ставити рано.

Чорний грудень

Вранці 4 грудня студенти коледжу через пожежу в кабінеті №9 на третьому поверсі опинилися у вогняній пастці. Підлітки дзвонили батькам і говорили, що задихаються. Деякі, рятуючись від вогню, стрибали з четвертого поверху і падали на дахи припаркованих машин – їх відразу забирали в “швидкі” …

Вогонь швидко поширився на площу понад 4 тисяч квадратних метрів. Деякі підлітки не змогли вибратися з будівлі – тіла жертв діставали з-під завалів кілька днів.

Як потім з’ясувалося, в будівлі Одеського коледжу була відсутня автоматична система оповіщення, датчики диму і температури. Замість них була застаріла система, а кнопка, при натисканні на яку включалася сирена, перебувала на першому поверсі біля приміщення вахтера. Сама ж пожежа, за даними слідства, сталася через обігрівач.

Надія на правосуддя

Майже через 7 місяців обвинувальний акт стосовно чотирьох підозрюваних був переданий до суду.

Як повідомили в прокуратурі Одеської області, директор коледжу, завгосп, завідувач денним відділенням економіки і підприємництва та колишній заступник директора з адміністративно-господарської роботи підозрюються в порушенні вимог пожежної безпеки, що призвело до виникнення пожежі. Їм загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Деякі підозрювані, зокрема, вже не працюючий на момент пожежі в коледжі Андрій Хаєцький, категорично заперечують свою причетність до трагедії.

У той же час деякі рідні загиблих переконані, що список підозрюваних повинен бути довшим.

Серед загиблих під час страшної пожежі 4 грудня і 16-річна студентка Катерина Пьяночкіна.

Як розповіла OBOZREVATEL її мама Тетяна Малинська, дівчинка в цей момент займалася історією.

“У Каті і ще однієї студентки було додаткове заняття з історії.

Оля потім розповіла, що моя дочка звернулася до викладача: “Вікторія Вікторівна, смердить чимось смаленим”.На що та відповіла: “У нас включена дуйка, запах через це”, – повідомила Тетяна.

Мама стверджує, що викладач залишила двох дівчаток в аудиторії, яка перебувала безпосередньо над вогнищем пожежі на третьому поверсі, а сама вийшла.

“Вона сказала:” Якщо я не повернуся – бігти “. А в аудиторії залишилися Оля і Катя – двоє людей, яких вона не вивела. Потім викладачка мені сказала: мовляв, ну Оля ж вибігла. Так, вибігла, але моя Катя злякалася. Якби дорослі були поруч, все могло бути по-іншому “, – вважає Тетяна.

Жінка стверджує, що, крім чотирьох співробітників коледжу, щодо яких до суду передано обвинувальний акт, повинна відповісти і викладачка, яка залишила двох підлітків в аудиторії. За словами Тетяни Малинської. Про це вона заявила і слідчому.

“Я їздила в поліцію, прокуратуру, просила, щоб її ще раз викликали на допит. Знаєте, вона мені після похорону дитини написала: мовляв, вибачте, я вас впізнала, але не хотіла зізнаватися, що це я. Сказала, що бачила, як я “істерично” кричала: “Де моя Катя ?!” А що я повинна була кричати? Спасибі, що Катя згоріла? “, – додала невтішна мати.

У той страшний день Катя кілька разів дзвонила і татові – сказала, що вже не може нікуди вийти, з вікон коридору валить дим.

“Я там була буквально через 15 хвилин після того, як дитина подзвонила татові. Вона раз подзвонила, другий, сказала:” Татку, ми біжимо, тут великий дим “, а потім … Що там сталося? За словами дітей, моя дитина просто впала і по ній всі пробігли …

Коли я приїхала на Троїцьку, то побачила, що викладачі стоять на вулиці з особистими речами, з ноутбуками, в шубах…

Скажіть, чому ви не вивели дітей, а самі стояли? “- додала Тетяна.

Мати, яка втратила дитину, найбільше зараз хоче справедливості.

“Сигналізація не працювала, евакуація з дітьми не була проведена. Тобто діти не розуміли, що їм робити в разі пожежі. Всі пожежні виходи були заварені. Ви розумієте, всі виходи, через які діти повинні були вибігати, були з металевими гратами і замок висів. Один тільки вхід, а там вузькі коридори … Всі повинні бути покарані – директор коледжу та інші. Їм не можна давати умовний термін. Вважаю, що вони повинні реально повинні пройти через те пекло, яке пройшли наші діти. Коли вони кричали в вікнах і падали, втрачаючи свідомість “, – говорить Тетяна.