Міністр охорони здоров’я Максим Степанов виступив із зверненням у зв’язку з медійним та політичним тиском на МОЗ

Звернення міністра «Ми виправимо помилки, допущені п’ять років тому при плануванні медичної реформи» оприлюднено на сторінці міністерства охорони здоров’я у Фейсбуці.

Очільник МОЗ Максим Степанов у новому відеозверненні зазначив, що так звані псевдореформатори здіймають політичний галас, щоб відволікти українців від провалу своєї діяльності. Міністр також запевнив, що його завдання на посту – зробити так, щоб українці отримали якісну, доступну медицину.За словами міністра, сьогодні інформаційне поле поділене на два табори. Один табір – адепти так званої «псевдореформи», котрі мали абсолютну владу і майже чотири роки експериментували з українською медициною. З іншого боку – вітчизняні лікарі, медичні працівники всіх рівнів, які опинилися під загрозою звільнення.

«Зараз ці так звані реформатори стали критиками будь-чого, аби тільки здіймати публічний галас, щоб відволікти українців від провалів своєї діяльності. Все, що вони здобули, – це загроза звільнення десятків тисяч медиків та закриття сотень лікарень, дефіцит ліків, медичного обладнання, відтік українських лікарів за кордон. Це результати їхніх напрацювань», – зазначив Максим Степанов.

МОЗ має спільне бачення вирішення проблем охорони здоров’я з президентом і прем’єр-міністром. Зараз міністерство разом з медиками, фахівцями, міжнародними організаціями працює над виправленням помилок, допущених 5 років тому ще при плануванні медреформи.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов задекларував майже 3 млн грн сукупного доходу за 2019 рік.