Новий міністр фінансів Оксана Маркарова заявила про намір України відмовитися від кредитів МВФ.

Новий Кабінет міністрів планує завершити співпрацю з МВФ після виконання умов програми кредитування. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова в ефірі на телеканалі ICTV.

За її словами, нова програма з МВФ буде довшою за попередні, однак, імовірно, буде останньою.

“Ми працюємо з МВФ. У нас є формальні місії, які приїжджають обговорити програму або її перегляди. Це те, чого ми очікуємо зараз, щоб обговорити цю програму. Вона буде новою і трохи довшою. Я дуже сподіваюся, що ми її називаємо останньою програмою. Адже за всі попередні роки Україна завжди завершувала і обривала ці програми”, – сказала Маркарова.

Міністр зазначила, завдання України “випуститись з програми”, як це вдалося раніше іншим європейським країнам.

“Виконати програму таким чином, щоб економіка перебувала на тому етапі розвитку, коли нам не буде потрібна допомога кредитора. І ми зможемо дійсно жити самі”, – заявила Маркарова.

Місія МВФ прибуде до Києва 10 вересня. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Україні потрібна програма кредитування на 3-4 роки.

У Нацбанку повідомили, що Україна зможе виплатити боргові запозичення в цьому році без кредитів МВФ. В цілому, в 2019 році країна повинна виплатити за боргами 418 млрд грн (близько $ 16 млрд).

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Нацбанк зобов’язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України. Таку заяву зробили в Міжнародному валютному фонді після того, як НБУ відхилив кандидатури до наглядових рад Ощадбанку і Укрексімбанку.