Нардепка від “Слуги народу” Єлизавета Ясько заявила, що колишньому президенту Грузії Міхеїлу Саакашвілі виписували психотропні препарати. Вона пояснила це тим, що його нібито планують фізично усунути.

Ясько розповіла у своєму новому відеозверненні у Facebook, що вона відвідала політика минулими вихідними. Після цього вона готова заявити, що до Саакашвілі застосовували “фармакологічні тортури”.

“До Михайла Саакашвілі застосовували фармакологічні тортури – виписували психотропні препарати без необхідності!” – пояснила Ясько.

Ясько стверджує, що препарати нібито давали протягом кількох тижнів без необхідності.

“Серйозні препарати, що впливають на реакцію та психологічний стан. За нашою інформацією, дозу планували збільшувати, поки він не втратив би слух, зір тощо. Зараз у нього серйозні проблеми зі сном, він постійно перебуває в тривожному стані, погіршуються слух, зір та загальний стан здоров’я”, – розповіла нардепка.

Вона наголосила, що Саакашвілі вчасно припинив приймання психотропів, інакше він не зміг би виступити у суді.

“Цей факт (застосування психотропів. – Ред.) свідчить про те, що є чіткий план і намір фізичного знищення Михайла”, – додала Ясько.

Водночас в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” на телеканалі “Україна 24”  голова громадської організації “Багатонаціональна Грузія” Арнольд Степанян розповів про те, що експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі відновлюється у шпиталі після тюремної голодовки, паралельно проходять судові засідання. 

“Поки що це на рівні чуток, що його намагаються перевести з військового шпиталю, в якому він перебуває, назад до в’язниці. На офіційному рівні цього не було сказано. Я не думаю, що його зараз перевели б. Якщо говорити про його здоров’я, то всі лікарі стверджують, що він почувається краще, але це видно і за його виступами в суді”, – повідомив він.

Експерт стверджує, експрезидента Грузії судять у кількох справах:

“Йому інкримінують розтрату близько 9 млн ларі – приблизно 3 млн доларів. Це менш серйозне звинувачення… Я згоден з адвокатом, який каже, що президент має представницькі витрати, які він повинен мати право використати. Купив він костюм або найняв кухаря – він президент, він може цим користуватися. Але є і серйозні звинувачення, такі як розгін мітингу та закриття опозиційного телеканалу, побиття опозиційного депутата, хоча він не бив, але йому інкримінують, що він доручив побити. Я думаю, у цьому випадку треба буде поставити крапки над цими звинуваченнями, і нехай це вирішує суд”.

Степаня нагадав, що судовий процес над Саакашвілі “проходить, м’яко кажучи, на тлі невдоволення міжнародної спільноти”. 

“Проходять мітинги біля суду, хоча я не сказав би, що велика кількість людей приходить на ці мітинги. Але яка б кількість не приходила, він є, як мінімум, керівником опозиційної політичної партії, за яку проголосували 600 тисяч людей на виборах. Крім того, він є колишнім президентом”, – наголосив він.