Коли ЗСУ вдасться звільнити Мелітополь – тоді ж це дозволить розділити південне угруповання російських окупаційних військ та відкриє можливості для дій зі звільнення Криму.

Про це в етері одного з телеканалів розповів керівник секції стратегічного моделювання Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко.

Він зазначив, що для ЗСУ цей напрямок є дуже перспективним у низці моментів.

“Для росіян Мелітополь є вузлом у важливому логістичному ланцюжку поставок угруповання, в тому числі що знаходиться в Криму, і фактично розтин південного угруповання противника. Вихід наших військ до узбережжя Азовського моря в районі Мелітополя, можливо, в іншому місці, воно за фактом розрізає російське угруповання і в перспективі відрізає сам Крим від поставок, тому що ми знаємо, що Кримський міст пошкоджений, і поставки через нього здійснюються в обмеженому масштабі. При тому, що треба розуміти, що при виході наших військ до узбережжя Азовського моря, швидше за все, вже з цих позицій завдаватимуться і подальші удари по Кримському мосту з метою його повного знищення та неможливості здійснення постачання до Криму з материкової частини Російської Федерації”, — сказав Левченко.

Водночас він нагадав, що питаннями щодо напрямів подальшого контрнаступу ЗСУ займається виключно військове командування України.

“От також треба розуміти, що важливим елементом при організації наступальних дій буде введення противника в оману для того, щоб він не зрозумів, де саме ми наступатимемо наступного разу”, — сказав експерт, додавши, що контрнаступальні дії української армії чергуються на півночі та на півдні.
На даний момент, за його словами, наступу дещо перешкоджають погодні умови, крім того, російська окупаційна армія накопичила чималі резерви на фронті.

“І хоча це в основному мобілізовані, які погано підготовлені, слабо мотивовані, але все одно це, скажімо так, військовослужбовці противника, люди з рушницею, яких потрібно або прогнати, або вбити. Тобто противник намагається, так би мовити, знизити наш наступальний потенціал , збити наш наступальний порив, скажімо так, за рахунок ось такого ось завалювання м’ясом, грубо кажучи”, — вважає експерт.

Додамо, що після звільнення правобережжя Херсонщини й самого обласного центру, українські військові впритул наблизилися до Криму, що дає змогу встановити вогневий контроль доріг до окупованого півострова, значно ускладнює логістичне сполучення для росіян та розширює можливості України для завдання чималої шкоди ворогу – пише військовий експерт дмитро Снєгирьов.

За інформацією Міноборони, після звільнення Херсонщини ЗСУ триматимуть під вогневим контролем три головні дороги до Криму, які окупанти використовують як лінії постачання зброї та особового складу.

До всього: Наразі противник побоюється контрнаступу ЗСУ саме з Запорізького напрямку. Звільнення цих територій дає можливість у проведенні операції з деокупації Криму без форсування Дніпра.

На думку експерта, звільнення правобережжя Херсонщини – це можливість для проведення каскадного характеру деокупації Криму.

Примітно, що колишній командувач американських військ в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес зробив прогноз щодо подальшого контрнаступу ЗСУ та зазначив, що після повного звільнення Херсонщини, розпочнеться вирішальний етап кампанії – звільнення Криму.

“HIMARS скоро буде стріляти з Херсона. Підступи до Криму в радіусі. Це погіршить російську оборону/локацію, тоді як ліве крило контрнаступу займе Маріуполь і Мелітополь до січня. Потім починається вирішальний етап кампанії – звільнення Криму”, – зауважує він.