“РФ акумулює свої підсумкові ресурси”: Подоляк розповів, як Україна поверне Донбас

За словами Подоляка, ресурсність Європи загалом набагато вища за ресурсність Росії, і санкції додатково створюють для Росії проблеми.

Росія акумулює фундаментальну кількість своїх ресурсів, це по суті підсумкові ресурси.

Про це заявив радник глави офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню Bild.

“Війна має свої закони. Сьогодні ти домінуєш територіально, завтра ти програєш. Сучасні війни — це питання кількості ресурсів, які ти готовий витратити та кількості жертв, які ти готовий зазнати. На жаль, Російська Федерація за своїм внутрішнім змістом та розвитку, вона готова не шкодувати максимально обсяг власних людей. Безперечно, нам необхідно було перебудуватися до такої інтенсивності війни. Будь-яка математика війни говорить про те, що зараз Росія акумулює фундаментальну кількість своїх ресурсів, це по суті підсумкові ресурси. Нам необхідно протриматися певний час, після цього, отримавши паритетний обсяг зброї та консолідовану підтримку України, ми матимемо можливість деблокувати свої території з об’єктивних причин”, – заявив він.

За словами Подоляка, ресурсність Європи загалом набагато вища за ресурсність Росії, і санкції додатково створюють для Росії проблеми.

“Я хотів би, щоб аналіз, який проводять європейські аналітичні центри, базувався на об’єктивних даних. Росія сьогодні використовує ракети 60-70-х років, у них немає такого обсягу справді сучасної високоточної зброї. Вони використовують стару бронетехніку, вони розконсервують максимально всі свої складські приміщення старі. Вони використовують сьогодні так звану приховану мобілізацію, коли беруть максимальну кількість людей із дрібних та середніх міст, де малий протестний потенціал. Тому що реальної боєздатності частин, сучасної техніки в них недостатньо вже. Ми практично прийшли вже цього місяця-два до межі насичення зброєю, яку використовує Російська Федерація, і далі вона йтиме по низхідній”, – пояснив Подоляк.

Україні необхідно, щоб промисловість Європи та США дозволила отримати більше зброї, саме далекобійної артилерійської зброї.

“Або системи протиракетної оборони. Тому що Росія перейшла до конкретного типу війни: це війна насправді терористичного типу, проти населення мирних міст”, – заявив Подоляк.

Щобільше В ОП назвали чотири фактори, які підтримують можливість перемоги України у війні

У Заходу також є стратегія щодо війни в Україні.

Україна у своїй боротьбі проти російської агресії спирається на чотири фактори, які підтримують можливість її перемоги у війні.

Про це розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква в інтерв’ю ТСН.ua.

Перший і найголовніший фактор – це безумовно постачання озброєнь. Хоча, за його словами, динаміка є позитивною, однак, на жаль темпи відстають від бажаних для України.

“Але ми постійно нагадуємо нашим партнерам, що це треба зробити швидше. Я просто наведу вам свій останній приклад розмов в Іспанії. Після саміту НАТО у мене були двосторонні зустрічі з керівництвом Іспанії, з прем’єром Педро Санчесом, з міністром оборони пані Маргаритою Роблес. Я їм нагадував, що було задекларовано ще під час візиту пана Санчеса до України, і що це треба виконувати. Є конкретні види озброєнь, які Іспанія готова надати, і їх просто треба нарешті надати, ухваливши таке рішення. До речі прогрес там відбувається”, – наголосив він.

Другий – це санкції. ЄС вже ухвалив шість пакетів санкцій.

“Діють санкції інших наших партнерів по західному світу, в тому числі США, Великої Британії, Канади, Японії. Це також важливо і наближає нашу перемогу”, – підкреслив заступник керівника Офісу президента

Третій – статус кандидата на вступ до ЄС.

Четвертий – фінансова допомога та відбудова України яка обговорюється вже сьогодні, поки війна ще триває.