Президента Володимира Зеленського запросили на саміт країн-учасниць G7 8 травня, за результатами якого ухвалять документ на підтримку України. Про це радник Офісу президента Андрій Єрмак написав у телеграмі.

“Сьогодні, в день пам’яті та примирення, країни Великої Сімки вже вкотре продемонстрували повну й беззаперечну солідарність з Україною в нашій боротьбі за волю й незалежність. На сьогоднішній саміт Сімки запрошено Президента Володимира Зеленського”, – наголосив він.

Пізніше, за підсумками саміту G7 щодо України Білий дім зробив заяву. Її текст опублікований на сайті Білого дому.

“Ми мали честь запросити президента України Володимира Зеленського. Запевнили його в повній солідарності та підтримці України в її сміливому захисті суверенності і територіальної цілісності, у боротьбі за мирне, успішне та демократичне майбутнє у міжнародно визнаних кордонах, зі свободами, якими насолоджуються багато хто з нас”, – йдеться у повідомленні.

Як пишуть у Вашингтоні, Зеленський “підкреслив міцність намірів захищати суверенітет і територіальну цілісність”.

Президент України заявив, що головними цілями залишаються повне виведення російських окупаційних військ зі всієї території держави та забезпечення можливості захищати себе надалі.

За словами Зеленського, Україна сподівається на підтримку G7 в оборонній сфері, а також на допомогу з відновленням економіки та енергетики після війни.

«Сьогодні ми, G7, запевнили президента Зеленського у нашій незмінній готовності взяти на себе подальші зобов’язання, щоб допомогти Україні забезпечити її вільне та демократичне майбутнє, щоб Україна могла захищати себе зараз та стримувати майбутні акти агресії. Ми продовжимо нашу постійну допомогу ЗСУ, продовжимо підтримувати Україну у захисті кібератак та розширювати нашу співпрацю, у тому числі у сфері інформаційної безпеки. Ми і надалі підтримуватимемо Україну в підвищенні її економічної та енергетичної безпеки», – сказано в офіційній заяві лідерів G7.

Також США анонсували нову фінансову підтримку України.

“У наступні кілька тижнів ми посилимо нашу короткострокову фінансову підтримку, щоб допомогти Україні закрити потреби і забезпечити безперебійне надання базових послуг для людей. У співпраці з українською владою та міжнародними фінансовими інституціями ми будемо підтримувати довгострокове відновлення та відбудову України”, – йдеться у повідомленні.

Також відомо, що Білий дім оприлюднили новий пакет антиросійських санкцій.

США вводять санкції проти Першого каналу, “Росії 1” та НТВ. Санкції забороняють американським компаніям розміщувати на них рекламу та надавати їм обладнання.

Обмеження будуть здійснені щодо восьми керівників “Сбербанку” та ще 27 з “Газпромбанку”. До чорного списку потрапив Московський індустріальний банк.

До того ж, США обмежать видачу віз військовим РФ, запровадять санкції проти 2,6 тис. росіян та білорусів.

Вашингтон заборонив експорт до РФ ядерних матеріалів, промислового обладнання та бульдозерів.

Санкції забороняють американським громадянам та організаціям надавати послуги російським компаніям у галузі аудиту, консалтингу та маркетингу.