У середу, 13 жовтня, під час свого брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів про те, що розмови про можливу зустріч президентів Путіна і Зеленського продовжуються. Однак немає жодних конкретних заяв про готовність Кремля до такої зустрічі. На вищому політичному рівні росіяни перемовин двох держав фактично уникають.

“Я кожен день отримую якісь новини з РФ, де посадові особи коментують перспективи зустрічі Зеленського з Путіним. З одного боку – уникають, з іншого – не можуть припинити про неї говорити. Наразі ми очікуємо чіткої відповіді від Росії”, – зазначив Кулеба.

За його словами, перемовини Зеленського і Путіна можуть відбутися як в нормандському, так і в рамках іншого формату.

“Вона (зустріч, – ред.) може відбутися в рамках нормандського формату або в іншому”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба казав, що президент Зеленський готовий до зустрічі з Путіним у тому випадку, якщо на перемовинах обговорюватимуться питання повернення Україні окупованих Росією територій. Москва до такого діалогу не готова, тому перспективи зустрічі залежать від позиції Кремля.

Кулеба уточнював, що Зеленський має намір вести перемовини з Путіним з позиції сили. Завданням Києва буде припинення російсько-української війни на Донбасі і деокупація ОРДЛО з Кримом.

Своєю чергою спікер Кремля Дмитро Пєсков 23 вересня заявив, що зустріч Путіна і Зеленського,”безумовно”, відбудеться. Однак для її проведення Київ і Москва повинні узгодити перемовний порядок денний зустрічі лідерів двох держав.
12 жовтня Пєсков сказав, що перемовний порядок денний на зустріч Путіна і Зеленського відрізнятиметься від діалогу в рамках нормандського формату. За його словами, у форматі нормандської четвірки обговорюється тільки комплекс заходів в рамках Мінських угод щодо Донбасу.