Успіхи української армії в боях у районі Бахмута, а також звільнення Кінбурнської коси, розташованої в Миколаївській області між Дніпровсько-Бузьким лиманом та Чорним морем, залежатимуть від низки чинників.

Про це розповів в ефірі Апостроф TV військовий експерт Михайло Самусь.

“Поки росіяни лише мріють оточити Бахмут, до цього ще дуже далеко. Зараз там найзапекліші бої, тому що російське командування, пригожинці та кадирівці намагаються продемонструвати, що вони можуть добиватися успіху, коли його не можуть добитись регулярні ЗС Росії, які відступають.Звісно, є політичне замовлення від Путіна, який неодноразово говорив про “звільнення “ДНР”, прорив під Бахмутом допоможе збільшити території, окуповані російськими військами”, – зазначив експерт.

Він підкреслив, що під Сватовим та Кремінною ЗСУ тиснуть на окупантів та готують наступальні операції. Своєю чергою російські війська намагаються запобігти проведенню широкомасштабного наступу з боку ЗСУ та зупинити їх.

“Коли замерзне ґрунт, українське військо відновить здатність швидко наступати, і за певний час ми побачимо успіхи на цьому напряму. Зараз погода заважає нашій мобільності, а при наступі вона є одним з ключових факторів”, – вважає експерт.

Що ж до іншого фронту, “Кінбурнську косу варто порівняти з островом Зміїним. Чи варто там розташовувати українські війська – залежить від того, як буде складатися обстановка на Лівобережжі. Коса є дуже важливою з точки зору безпеки миколаївських портів, велись розмови про їх включення до зернової угоди. Але як видно з карти боїв, все залежатиме не лише від самої операції на Кінбурні, а й від інших операцій, які командування плануватиме на Мелітопольському і Бердянському напрямках”, – вважає експерт.

За словами Самуся, якщо там активно вестимуться бої – фланг Кінбурнської коси використовуватиметься більш активно, що дозволить тиснути на все угрупування окупантів на Лівобережжі Дніпра багатопрофільно, заганяючи його до Криму.

Варто зазначити, що З території Кінбурнської коси в Миколаївській області російські окупанти вивезли 37 цивільних. Людей “евакуювали” проти їхньої волі.

Про це заявив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

За його словами, росіяни силоміць вивезли людей із населених пунктів, які розташовані на території Кінбурнської коси два дні тому.

“У нас зараз триває операція в режимі інформаційної тиші. Це питання не щоденне, це питання тривалого часу, тому що є особливості”, – зауважив очільник області.

Однак слід розуміти, що Збройні сили України поки не встановили контроль над Кінбурнською косою у Миколаївській області. Російські окупанти здійснюють там перегрупування.

Про це повідомив начальник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін в ефірі єдиного телемарафону. Водночас він зазначив, що ситуація на Кінбурнській косі є контрольованою.

“Нині ворог там здійснює перегрупування. Ситуація, яка відбувається на Кінбурнській косі, – контрольована. Поки що, на даний момент, про контроль над Кінбурнською косою з боку Збройних сил України не йдеться”, – наголосив Єрін.

Речник також повідомив про ситуацію на південному напрямку. За його словами, російські окупанти продовжують постійні обстріли Херсона, оскільки намагаються “посіяти страх і паніку серед мирного населення” та “тримати в тонусі” українські сили.

Водночас Єрін зауважив, що ЗСУ теж намагаються “тримати ворога в тонусі”, а режиму тиші на півдні немає.

Речник зазначив, що росіяни продовжують обладнання своїх позицій в інженерному плані та готуються до оборони.