В елітній Конча-Заспі почалося масове відселення. Галас навколо мешканців держдачі, серед яких є і колишні міністри, і спікери парламенту, і чиновники різного рівня, почався після п’ятничного засідання РНБО.

“В кінці 2014 року, за часів колишнього президента і згідно постанови уряду, був скасований перелік категорій осіб, що мають право на пільгове проживання. Що, на перший погляд, виглядає непогано, а насправді – легалізує Перебування на цих землях і в резиденціях, за дуже символічну плату, ряду незрозумілих осіб”, – заявив президент.

Поговоривши з деякими віп-мешканцями Конча-Заспи, “Вести” з’ясували, що готові виїхати далеко не всі. Більш того, вони запевняють, що Зеленський неправий, мовляв, вони платять за оренду дуже немаленькі гроші.

Тричі екс-генпрокурора, голову Союзу юристів України Святослава Піскуна, ім’я якого прозвучало з вуст президента як приклад “незрозумілих осіб”, “Вести” застали за пакування речей.

Екс-генпрокурор живе там з 2002 року, згідно з указом президента.

Виїжджає чи хтось із його сусідів, він не знає. “Чесно? Я не питаю, бо кожен сам вирішує свою долю, свої справи. І взагалі тут не прийнято спілкуватися один з одним, з сусідами. Заїхали, переночували. У вихідні посмажили шашлики. Будь-яких спільних посиденьок не буває. І з багатьма можеш навіть не перетинатися місяцями. Але начебто поки тихо. Може, хтось буде когось вмовляти, просити, йому будуть обіцяти”, – припускає Піскун.

Куди він виїжджає, Піскун не сказав: “Буду знімати житло десь”. Правда, Святослав Михайлович явно скромничає, так як у його сім’ї є два будинки, які, правда, в оренді, на не менш елітній Оболонській набережній.

Екс-спікер парламенту Олександр Мороз живе в Конча-Заспі з 1992 року, поки йому не пропонували з’їхати. “Подивимося, як буде. Я тут проживаю на підставі постанови Верховної Ради від 1992 року. Тоді ще була практика, що існувала в Україні і раніше, коли керівники певного рівня після припинення своїх повноважень забезпечувалися житлом на держдачі”, – розповідає Мороз.

“Згідно з постановою парламенту, я звільнений від оплати комунальних послуг. Я проживаю в будиночку, який будували ще полонені німці. Коли заїхав, довелося поміняти вікна, двері, освітлення, систему опалення, зробити капремонт. У мене з держмайна тільки пара табуреток. Але якщо щось з сантехнікою або опаленням, я викликаю майстрів за свій рахунок”, – говорить Мороз.

За його словами, він проживає в держдачі на правах користування. Але ніяких договорів оренди не оформляв.

“Я навіть не розумію, як це робити. Постанову ніхто не відміняв. Але знаю людей, яким доводиться платити за оренду і чималі гроші. У пансіонаті “Конча-Заспа”, наприклад, проживає колишній міністр енергетики Віталій Скляров (11 травня 1982 – 3 січня 1993 року – Ред.), який платить за кімнату в пансіонаті більше 15 тис. грн на місяць, а після всіх підвищень за електроенергію – з промислового тарифу. Як колишній енергетик він питає, за яким принципом визначаються тарифи. Але його направляють в Держуправління справами, де також пояснень не дають. Аудит давно потрібно проводити. Тут також проживає Володимир Ландик, колишній народний депутат, йому доводиться платити за оренду $ 2,5 тисячі. І я не розумію, за що беруть такі гроші”, – дивується Мороз.