Колишній спеціальний посланець США в Україні Курт Волкер, даючи свідчення у Конгресі, сказав, що він намагався переконати президента США Дональда Трампа у тому, що нове українське керівництво гідне довіри. 

“Колишній спеціальний посланець США в Україні Курт Волкер пояснив у своїй вступній заяві у Конгресі, що він зв’язав особистого адвоката президента Трампа Руді Джуліані з керівництвом України в спробі переконати Джуліані, а через нього і президента, що в Україні з’явилося нове керівництво, якому можна довіряти”, – йдеться у повідомленні.

Волкер сказав, що Трамп “скептично” ставився до керівництва України, що, за його словами, цілком зрозуміло, враховуючи історію корупції в країні.

“Він сказав, що Україна корумпована країна, повна жахливих людей”, – повідомив Волкер про Трампа.

Трамп вважав, що українські політики намагалися йому протидіяти під час виборів президента США в 2016 році, додав Волкер.

Окрім того, Колишній спецпредставник США в Україні Курт Волкер, даючи свідчення в Конгресі з приводу зв’язку адміністрації американського президента з чиновниками українського уряду, розкрив цікаві подробиці про колишнього главу ГПУ Юрія Луценка.

За словами Волкера, на початку 2019 року він дізнався, що Луценко поширює інформацію про можливий вплив деяких громадян України на президентські вибори 2016 року в США, в тому числі шляхом передачі інформації, яка завдала шкоди Трампу.

“Мені було добре відомо про ситуацію в Україні, і я одного разу зустрічався з паном Луценком під час одного з моїх візитів в Україну в 2018 році. Україна має заслужену репутацію нестримної корупції. Я думав, що ці звинувачення пана Луценка самі по собі були корисливими, які мали намір здаватися цінними для Сполучених Штатів, з тим щоб Сполучені Штати могли протистояти його відстороненню від посади новим урядом”, – сказав Волкер.

Нагадаємо, скандал навколо телефонної розмови Трампа з Зеленським виник через те, що президент США звернувся до лідера іншої країни з метою знайти компромат на свого політичного опонента Джо Байдена і його сина Хантера. Конгресмени від Демократичної партії США почали розслідування з наміром оголосити імпічмент главі Білого дому.