Президент України Володимир Зеленський виступив на засіданні країн “Великої сімки”.

У своїй промові очільник країни розповів про жахіття, які чинить окупант в Україні та наголосив, що підтримка зброєю дуже важлива.

“Шановні присутні! Вітаю вас з Києва, нашої столиці, яка б’ється вже місяць. Як і вся наша держава. Так, це правда, ми не в Альянсі. Не у найпотужнішому оборонному обʼєднанні світу. Не одна з 30 держав під парасолькою спільного захисту. Під парасолькою 5-ї статті. Таке відчуття, що ми у “сірій зоні”. Між Заходом – і росією. Але захищаємо всі наші з вами спільні цінності. І ми світлі люди! І ми захищаємо всі ці цінності вже місяць! Місяць героїчного Опору. Місяць найчорніших страждань. Місяць безкарного руйнування мирної держави, а разом із нею – всієї архітектури глобальної безпеки. Усе це – у всього світу на очах”, – наголосив він.

Зокрема Зеленський наголосив, що за цією війною може прийти глобальна продовольча криза. Чим довше не буде миру на українській землі, тим менше продовольства з України отримає світовий ринок. А отже, у багатьох країнах Азії, Африки, навіть у Європі можуть виникнути надзвичайні проблеми з доступом до базових продуктів, з цінами на продовольство.

Окрім цього президент вказав й на те, що зараз потрібне повне ембарго на торгівлю з росією. Потрібно позбавити рф можливості використовувати GPS на війні. Це дуже важливо. Щоб ця система не допомагала російським ракетам і бомбам знищувати мирні міста.

Стосовно російських банків  і, головне, Центробанку росії Зеленський вказав на необхідність повного блокування від глобальної фінансової системи. Оскільки воєнні злочинці мають залишитися взагалі без грошей! А їхні заморожені активи повинні перетворитись в тому числі на репарації для відбудови України.

“Краще зараз дати Україні таку підтримку зброєю, якої ми реально потребуємо, ніж потім шукати зброю ще й для інших країн. Ми розуміємо: це Грузія, Молдови, країни Балтії, Польща, країни Центральної Азії. Потрібно щотижнево посилювати санкції проти російської агресії, аж доки вона не зупиниться й не поверне нам мир.Ми повинні разом якнайшвидше після війни відновити нашу державу. Відбудувати міста. Відновити економічне життя. Повернути людей. Я пропоную вам участь у такому проєкті. Проєкті відновлення. Я впевнений, що це буде в наших спільних інтересах”, – зазначив Зеленський. 

Також Президент додав, що G7 має взяти участь у створенні нової системи гарантій безпеки для України, для нашого регіону. Реальних гарантій. Дієвих. Таких, які можуть зупинити будь-якого агресора за 24 години. Україна запропонувала створити таке об’єднання — U-24. Це те, що справді потрібне світу.

“Ми повинні разом якнайшвидше після війни відновити нашу державу. Відбудувати міста. Відновити економічне життя. Повернути людей. Я пропоную вам участь у такому проєкті. Проєкті відновлення. Я впевнений, що це буде в наших спільних інтересах”, – сказав Президент у своєму зверненні.