Ситуація у Бахмуті надскладна, місто намагаються оточити “вагнерівці”, не виключено, що українські війська буде відведено. Однак можливості втримати місто ще є.

Про це розповів координатор проекту “SUPPORT AZOV “Підтримка 3 окремої штурмової бригади” Олег Петренко в ефірі Апостроф TV.

“Я думаю, що місто може ще триматися. І я особисто очікую, що десь на півночі або на півдні Бахмуту все ж таки Збройні сили України проведуть невеличкий контрнаступ і зможуть трохи розширити територію, по якій можна дедалі постачати гарнізон Бахмуту”, – зазначив він.

Разом із тим, за словами Петренка, якщо така динаміка, як зараз, збережеться ще декілька днів, буде абсолютно розумним трохи відвести наші війська і зайняти нові позиції для оборони вже за межами міста.

“Я думаю, що наш Генеральний штаб розуміє, що відбувається. Тому я впевнений, що все буде зроблено правильно”, – висловив упевненість він.

Нагадаємо, як повідомив Генштаб ЗСУ у зведенні станом на ранок 1 березня, на Бахмутському напрямку продовжується наступ ворога, він не припиняє штурм Бахмута. Наші захисники відбили атаки в районах Оріхово-Василівки, Дубово-Василівки, Богданівки, Бахмута, Часового Яру та Білої Гори.

Також варто зазначити, що Радник президента України Володимира Зеленського заявив у вівторок, 28 лютого, що українські війська, які ведуть багатомісячну жорстоку боротьбу з російськими військами навколо міста Бахмут, можуть «стратегічно відійти», якщо буде потрібно. Про це з посиланням на інтерв’ю Олександра Роднянського повідомляє CNN.

«Росія намагається оточити його (Бахмут – прим. ред) прямо зараз, і вони використовують свої найкращі війська Вагнера, мабуть, найбільш добре навчені та найдосвідченіші для цього», – сказав Роднянський, маючи на увазі сили найманців Вагнера.

«Наші військові, очевидно, збираються зважити всі варіанти. Поки що вони утримували місто, але, якщо знадобиться, вони стратегічно відступлять – тому що ми не збираємося жертвувати всіма нашими людьми просто так”, – сказав він.

Відповідаючи на запитання про терміни, Роднянський наголосив на тому, що військові вирішують, чи потрібне виведення.

Він додав, що район на захід від Бахмута укріплений. «Якби ми відступили, це не обов’язково означало б, що росіяни зможуть просунутися дуже швидко згодом… Не помиляйтеся, наші контрнаступи скоро будуть», – акцентував Олександр Роднянський.

Також нагадаємо, що Українське командування не ухвалювало рішення про вихід Сил оборони із Бахмута Донецької області, де наразі тривають запеклі бої.

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“Якщо ми бачимо, що загроза нашому особовому складу і нашій оперативній обстановці є більшою, ніж необхідність утримувати територію, ми це робимо (відводимо війська, – ред.), але робимо це організовано, без паніки”, – сказав речник.

За його словами, командування оцінює необхідність подібного рішення в кожній конкретній ситуації.

“Тільки командування бачить, наскільки така необхідність є в цій ситуації. А потім на засіданні Штабу приймається відповідне рішення. Можу сказати, що зараз такого рішення немає”, – підкреслив Череватий.

Тим часом українським військовим вдалось “приглушити” російських окупантів у Бахмуті Донецької області. Наразі на околицях тривають бої, українські Сили оборони наразі знаходяться в місті, “відходити ніхто не збирається”.

Про це повідомили Сухопутні війська ЗСУ.

“1 березня. Місто Бахмут. Хочу сказати, що трошки “приглушили” ворога. Трохи спокійніше, але на околицях йдуть стрілецькі бої, поодинокі вибухи, міни літають. Але ми стоїмо у самому Бахмуті. Ніхто нікуди не збирається поки відходити. Ми стоїмо. Бахмут – це Україна”, – розповів військовий 93-ї ОМБр “Холодний Яр”.

Варто розуміти, що українські військові у боях під Бахмутом ліквідували більшість підрозділів приватної військової компанії “Вагнера”. Тож віримо в ЗСУ та нашу Перемогу!