Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що окупанти можуть перебазувати свою авіацію з Криму, через загрозу їх аеродромам.

Ігнат зазначив в ефірі телемарафону «Єдині новини», що в окупованому Криму 5 летовищ, які окупанти використовують для різних завдань. Варто розуміти, що авіація — дуже мобільний рід військ. Тож загарбники можуть робити це з інших аеродромів.

У Повітряних силах повідомили, що країна-агресорка Росія застосовує 40 летовищ для того, щоб атакувати Україну. Вони розташовані на різних відстанях та напрямках. Зокрема, на території Білорусі, Росії і безпосередньо на окупованому півострові.

«Якщо є загроза аеродромам, якщо туди дістають українські крилаті ракети, я маю на увазі зараз Крим, то відповідно може бути перебазування авіації на інші аеродроми», — додав Ігнат.

Він також зазначив, що Росія, ймовірно буде робити це, розуміючи, що уже аеродром Саки та інші, зокрема, Бельбек, знаходяться під прицілом.

«Росія вже вдавалася до такої тактики — розосередження авіації, коли і Рязань, і Енгельс були дещо «забавовнені». Вони розосереджували свої Ту-95, аж на Далекий Схід відправляли», — підсумував речник.

Політичний експерт Сергій Таран поділився такою думкою:

«Я не вірю у можливість прямих переговорів між Україною та Росією за нинішніх умов. Але удари по Криму значно зменшують амбіції Кремля щодо України. Якщо раніше РФ мала плани захоплення, наступальних дій, то зараз вона намагається хоч зберегти те, що вдалося окупувати. І вже не факт, що вона зможе залишити під своїм контролем Крим»,-заявив він виданню Коментарі.

На думку експерта, зараз Крим точно не виглядає «непотоплюваним авіаносцем», як подала його російська пропаганда. І немає сумнівів, що українські удари по окупантах у тимчасово окупованому Криму значно знижують і так знижений останнім часом статус Росії в очах світової спільноти.

«Як виявилося, російські збройні сили не просто не «друга армія світу», а взагалі — ніяка. Всі ці «аналогів немає» типу С-400, військових кораблів, систем ППО виявилися нездатними виконувати ті завдання, про які раніше заявляли. І, звісно, у геополітичному сенсі статус РФ серйозно знижується. З кожним нашим ударом. У тому числі по Криму», – зазначає Сергій Таран.

Так, продовжує він, такі удари не призведуть до закінчення війни. Але вони серйозно знижують амбіції країни-агресора щодо продовження бойових дій в Україні.

Політичний експерт Олександр Антонюк вважає, що серія «бавовни», яка відбувається зараз в АРК, це абсолютно закономірна та спланована операція українських сил зі знищення військової могутності нашого ворога – РФ. Таким чином, пояснює він, ми намагаємось створити максимальні проблеми окупаційним збройним силам. І, коли їхня міць буде серйозно ослаблена, можна розглядати питання деокупації Криму.

«Щодо Кремля, він однозначно не готовий до конструктивних переговорів. Навіть після повної деокупації всіх наших теренів. У російського керівництва одна мрія-завдання – знищення України як суверенної держави. І заявлена як одна з цілей т.зв. «СВО» денацифікація – це, насправді, геноцид українського народу», – наголошує експерт.

За його словами, даремні сподівання деяких наших західних партнерів, що РФ може одуматися. Вона схаменеться, запевняє Олександр Антонюк, лише після повного розгрому її армії. І після того, як розпочнуться протистояння всередині Росії, у різних регіонах. І центральна влада почне сипатись. А сама ця величезна імперська держава — розсипатися.

«Доки РФ залишатиметься в нинішніх географічних межах — загроза з її боку Україні буде постійною. І Кремль (за сьогоднішнього режиму, а можливо і за майбутніх) ніколи не визнає нашу перемогу, – наголошує експерт. – На даному етапі ми маємо завдання максимально знекровити міць російської армії та продовжувати деокупацію наших територій. Інакше ніяк».