24 січня у мережі з’явились неофіційні рекомендації країн Заходу, які натякають Україні: варто докласти зусиль на іншій ділянці фронту замість Бахмуту на Донеччині. Радники припускають, що поле бою під Бахмутом – не те місце, де варто застосувати сучасну зброю, яка надійде ЗСУ 

Інформацію оприлюднило агентство CNN.

Агентство посилається на неназваних західних чиновників – представників США та інших країн. Зокрема, нібито українське командування чує заклики щодо зміни точки докладання зусиль на фронті. Мається на увазі: припинити утримувати Бахмут і звернути увагу на інші ділянки фронту.

У матеріалі наводяться тези на підтримку змін точки уваги ЗСУ:

по-перше, Бахмут – досить зруйноване місто, тому не здатне виконати якусь важливу функцію для утримання лінії фронту;

по-друге, новітню техніку, яку ЗСУ отримає від Заходу, краще використати на більш придатному для цього напрямку.

Біля Бахмута бої точаться вже шостий місяць, нагадують експерти. Лінія боїв – всього лише 60 км. Щодня відбувається просування у той чи інший бік на 100 чи 400 метрів. При цьому використовуються тисячі одиниць боєприпасів.

Схоже, західні чиновники вважають бойові дії біля Бахмута нераціональними.

Натомість напрям, який, на думку західних експертів, є більш привабливим, – це південь. При цьому, зазначимо, не конкретизується, який саме “південь” мається на увазі – Запорізька область чи Херсонщина. Чи, можливо, місцевість біля Авдіївки-Донецька-Мар’їнки – вони також “південніше” Бахмута.

Днями на Запорізькому напрямі армія рф спробувала атакувати у двох точках за 30 км від Запоріжжя – у бік Оріхова та Комишувахи. Втім наразі успіхів тут росіяни не мали.

Аналогічна ситуація на Херсонщині: відбуваються артдуелі між артилерією по обидва боки Дніпра. Крім того, у мережі з’явились повідомлення про російський прапор, який нібито підняли над Потьомкінським островом у гирлі річки.

Ситуація досить складна, але контрольована. Водночас її кардинально можуть змінити поставки нового західного озброєння для ЗСУ. Зокрема українські захисники, на думку військового експерта, за допомогою озброєння, що дали Україні, мають можливість дійти до Азовського моря.

Як розповів український військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан, це в свою чергу дасть змогу заблокувати росіянам сухопутний коридор до Криму.

“Нам передали ті позиції, які ми запитували для виконання однієї великої наступальної операції – стратегічного наступу. Здебільшого це вихід на азовське узбережжя”, – прокоментував Світан.

Наразі ми можемо наприклад говорити про ракети GLSDB з дальністю ураження 150 кілометрів. Якщо раніше зі зброєю із дальністю ураження до 80 кілометрів ЗСУ мали змогу тримати під вогневим контролем окуповане лівобережжя Херсонщини та Чонгарський перешийок, то тепер ми отримуємо засоби ураження дальністю 150 кілометрів.

Це потенційно Джанкой, який є основною військовою базою російських окупантів, що автоматично опиняється в зоні ураження. Відповідно, знижується активність російської авіації, яка там базується в моменті нанесення ракетно-бомбових ударів по нашим позиціям в Запорізькій та Херсонській областях. До того ж, в рази зменшується прикриття й самого Кримського півострова.

За його словами, союзники за деякими позиціями дали навіть більше, ніж просила Україна.

“Припустимо, тих же бронемашин дали понад 1000, хоча запитували близько 700. Танків нам дали понад 150 – це більше половини того, про що просили”, – сказав він.

Як зазначив експерт, Україна підготувала певну кількість військ для виконання стратегічного наступу.

“Після виконання цього завдання відбудеться обвалення Запорізького, Херсонського фронту та розпочнеться деокупація Криму”, – заявив він.