Наразі російські еліти утримуються від ризику скидання президента РФ Володимира Путіна, але внутрішні конфлікти у керівництві країни-агресорки наростають. На певному етапі саме внутрішні розбіжності в елітах можуть призвести до падіння кремлівського режиму.

Таку думку висловив російський політолог, спічрайтер Путіна у 2008-2010 роках Аббас Галлямов.

«Російські еліти незадоволені Путіним, але повалити його вони не намагаються. Їм є, що втрачати, і ризикувати вони не хочуть. І тим не менш, у якийсь момент саме конфлікт в елітах погубить режим. Істеблішмент переб’ється, сперечаючись про те, яким шляхом йти, щоб утримати владу», – вважає він.

За словами експерта, протиріччя в елітах РФ вже наростають, зокрема, загострюється конфлікт «яструбів» і «технократів».

«Яструби», яких очолює секретар Радбезу РФ Микола Патрушев і президент «Роснафти» Ігор Сєчін, вважають, що коли вже Москва вплуталася у війну, «то треба й далі лізти на рожон – скасовувати вибори, вводити воєнний стан, починати масову мобілізацію та масові репресії, націоналізувати економіку та переводити її на воєнні рейки», пише Аббас Галлямов.

Інший табір – «технократи» – не проти самої війни, але проти її ескалації. На їхню думку, масової мобілізації бажано уникнути, економіка має залишатися ринковою, репресії – мінімальними, конфлікт із Заходом – мінімізувати, а Україну нібито слід «виснажити, змусивши почати переговори», — зазначив політолог.

«У міру погіршення ситуації градус протистояння підвищуватиметься», – прогнозує Аббас Галямов.

На його думку, «гравці перестануть стримувати себе та підуть ва-банк».