У неділю армія окупантів в Бахмуті влаштувала “санітарний” день і евакуювала вбитих і поранених військових.

Про це повідомив командир взводу 2-ї штурмової роти при 28-й окремій механізованій бригаді імені Лицарів Зимового Походу Роберт Бровді (позивний “Мадяр”). За його словами, це сталось внаслідок невдалих штурмових дій вночі.

“Мадяр” розповів, що ніч проти 19 лютого в Бахмуті була досить інтенсивна, зокрема на західно-південній (район “літачка”) та північній околицях міста. Попри старання інтервентів, їм не вдалось дійти до “літачка”. Водночас на східній околиці було спокійно, а на флангах росіяни також не мали успіху.

“Прочитав, що китайці розглядають можливість постачання російській армії озброєння. Ну так собі новина, бо, мабуть, китайці можуть, але то такий сигнал, який я розглядаю на позитиві”, – сказав Бровді.

Як пояснив військовий, це означає, що ворогам не вистачає того боєкомплекту, який наразі в них у недостатній кількості.

Своєю чергою військовий аналітик Олексій Гетьман висловився з приводу того, що немає сенсу утримувати Бахмут за всяку ціну.

Ветеран АТО поінформував українців про те, що своє головне призначення героїчний Бахмут та його захисники вже виконали: знищили ПВК “Вагнер”.

Олексій Гетьман переконаний, що за потреби ЗСУ можуть спокійно залишити місто на Донеччині, перемістившись на заздалегідь підготовлені позиції, тим самим зберігши життя українським військовим.

Досвідчений український військовий повідомив:

“Те, що робив і робить зараз Бахмут… Він уже виконав свою військову місію, де було знищено дуже багато техніки, багато живої сили, і за великим рахунком там закінчила своє існування приватна військова компанія “Вагнер”, де вона була просто повністю розбита. Тому триматися безпосередньо за це місто немає сенсу, якщо вони (росіяни – ред.) туди ще наганятимуть людей”.

Військовий аналітик додав:

“Навіщо нам це місто потрібне? Тому що така кількість людей, яку нам вдається знищити, непорівнянна з тими втратами, які ми зазнаємо. Ми знекровлюємо ворога”.

Олексій Гетьман висловився про співвідношення втрат у живій силі в районі Бахмута:

“На сьогодні, коли називають цифри: просто там близько тисячі російських військовослужбовців на день стають “200-ми”, то це багато чи мало? Це батальйон, тобто за день вони втрачають піхотний батальйон, а за 3-4 дні вони втрачають бригаду. Для будь-якої армії світу це суттєва втрата. Ми втрачаємо в десятки разів менше, тому стоятимемо в Бахмуті стільки, скільки це буде зручно з військової точки зору”.

У понеділок, 20 лютого, в день історичного візиту президента США Джо Байдена до Києва, президент України Володимир Зеленський дещо пом’якшив свою риторику щодо оборони Бахмута і вперше допустив, що ЗСУ залишать місто, якщо цього вимагатиме ситуація на фронті. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), який все-таки підтримує рішення українського командування досі утримувати місто.

Аналітики ISW вважають, що частково через візит Байдена Зеленський дещо пом’якшив свою риторику щодо оборони Бахмута і фактично відреагував на заяви невідомих представників оборони США, які були стурбовані наполегливістю України щодо Бахмута. Зокрема Зеленський заявив, що Україна продовжить захищати Бахмут, але «не за будь-яку ціну». Також аналітики ISW зауважили, що міністр оборони України Олексій Резніков заявив про підготовку України до контрнаступу, а ще він зазначив, що в Бахмуті ЗСУ перемелюють російську армію.