У законопроекті, який передбачає реформу Служби безпеки України, є норма, яка передбачає значне скорочення штату відомства. Про це заявив глава СБУ Іван Баканов в інтерв’ю “Главкому”.

“Є дискусійні моменти. Це істотне скорочення співробітників СБУ – за 5-7 років з нинішніх 27 до 15 тисяч осіб. З одного боку, кажуть: це довго. З іншого – ми повинні розуміти, що сьогодні у нас війна, що будь-яка реформа потребує коштів. Саме в нашому випадку ця реформа вимагає великих коштів”, – розповів силовик.

За його словами, в наступному році планувалося скорочення штату на 1700 осіб, проте це передбачає виплати з держбюджету на рівні 1,3 млрд грн.

“На жаль, в Бюджеті-2020 ці кошти не передбачені. Можливо, вони ще будуть передбачені. Також розраховуємо на підтримку міжнародних партнерів в цьому питанні. Але зрозуміло, що ми не можемо скоротити людей і не виплатити їм передбачене законом, це неприпустимо. Люди повинні бути захищені саме цією реформою, і це – наша головна мета. Будь-яка реформа починається з людей “, – підкреслив Баканов.