Пригожин раніше заявляв, що відводитиме підрозділи ПВК “Вагнер” з міста Бахмута Донецької області у період з 25 травня до 1 червня. Однак він, мабуть, поспішає, щоб відповідальність за неминучу поразку лягла не на нього. Про це сьогодні, 27 травня, сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, коментуючи в ефірі FREEДОМ слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр про те, що підрозділи ПВК “Вагнер” у Бахмуті вже замінено на регулярні частини збройних сил РФ.

За словами Гетьмана, Пригожину особливо нема кого виводити з Бахмута, оскільки “залишилося від “Вагнера” не більше 10% порівняно з тим, що було восени минулого року”. Пригожин поспішає.

“Він розуміє, що, найімовірніше, Бахмут утримати росіянам не вдасться. Наші війська просуваються і з півночі, і з півдня… І, найімовірніше, найближчим часом він буде оточений або звільнений. Тому він до першого числа, мабуть, з випередженням графіка, вирішив якнайшвидше вивести свої війська, щоб відповідальність за поразку, яка неминуча на Бахмутському напрямку, вже лягла не на нього… Кого зроблять цапами-відбувайлами, поки незрозуміло”, — коментує Гетьман.

На думку військового аналітика, ситуація у Пригожина була патова, але він, схоже, викрутився: отримав лаври “переможця” і нібито заслужив на ротацію.

Олексій Гетьман додав, що ще одна з причин, через яку Пригожин дуже поспішає залишити Бахмут, — штурмова спеціалізація підрозділів “Вагнера”: вести оборону їм складно.

Зазначимо, що про ймовірний відхід «Вагнера» зі своїх позицій повідомило Міноборони Британії в Twitter

В ЗСУ підтвердили інформацію про ротацію Вагнера на околицях міста Бахмут.

Днями сили так званої “Донецької народної республіки”, ймовірно, увійшли в місто, щоб розпочати операції із зачистки.

Протягом останніх тижнів підрозділи 31-ї бригади повітряно-десантних військ росії, ймовірно, перемістилися з району Сватове-Кремінна для посилення флангів Бахмута.

“Незважаючи на тривалу ворожнечу Прігожина з Міністерством оборони Росії, сили “Вагнера”, ймовірно, будуть використані для подальших наступальних операцій на Донбасі після відновлення”, – написано в твітті.

Також зазначимо, що засновнику ПВК “Вагнер”, скоріш за все, не можна повертатися в Росію. Привітання Путіна з успішним завершенням операції – негласний знак його гніву, про який знають в Кремлі.

Нагадаємо, що лідер РФ Володимиру Путін видав засновнику ПВК” Вагнер “Євгену Пригожину “чорну мітку” за Бахмут в рамках свого привітання 21 травня, яке опублікувала прес-служба Кремля у зв’язку з “захопленням” міста, яким напередодні похвалилися найманці.

В словами російського опозиціонера Геннадія Гудкова, тонкість психологічної поведінки Путіна полягає в тому, що зазвичай його “привітання” варто трактувати абсолютно протилежним чином. Він вважає, що Пригожин “роздраконив” лідера РФ своїми інтерв’ю про Бахмута, адже в ньому наговорилися багато зайвих деталей, які стосувалися й Путіна.

“Всі бояться привітань Путіна. Вручення будь-яких нагород, медалей, звань і поздоровлень, зазвичай, навпаки, мають інший ефект. Це “чорна мітка”. Я не виключаю, що привітання Пригожина Путіним – це “чорна мітка”, про яку він повинен був задуматися”, – заявив він.

Гудков підкреслив, що тепер Пригожину в Москву повертатися небезпечно, як і в саму Росію. Він каже, що Кремль сподівався не на перемоги Пригожина в Бахмуті, а на його випадкову “самоліквідацію”: “Я не виключаю, що з ним що-небудь трапиться”, – заявив опозиціонер.

Також Гудков вважає, що Пригожин, найімовірніше, розуміє хиткість свого становища. Не виключено, що він домовився зустрітися з Путіним, щоб щось виправити через відчай, але лідер РФ навряд чи буде до нього прихильний.