Український журналіст і представник ОРДЛО в українській делегації в ТКГ Сергій Гармаш в Facebook заявив про те, що під час засідання ТКГ в нього буквально увірвався заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

“Сьогоднішнє засідання ТКГ було в певному сенсі сенсаційним. Вперше (принаймні в моєму перебуванні) в процес буквально увірвався “куратор українського питання”, заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак. Він рішуче “виселив” з крісла перед монітором главу делегації РФ Бориса Гризлова (що само по собі живописно!) і заявив: “Ніякої дорожньої карти в “Нормандській четвірці” розроблено не буде! Будуть тільки рекомендації! “- написав Гармаш.

Він розповів, що так Козак відреагував на пропозицію глави української делегації, першого президента країни Леоніда Кравчука почекати з обговоренням в політгрупі двох несумісних документів, поки “Нормандська четвірка» не розробить новий документ про послідовність дій з виконання Мінських угод.

Цей документ модератор підгрупи П’єр Морель зміг би використовувати для підготовки “єдиного, компромісного плану від ОБСЄ” і розблокувати переговорний глухий кут в політичних питаннях, повідомив Гармаш.

“Але для Росії важливий не прогрес, а нав’язати Україні обговорення “плану ОРДЛО”, який для нас неприйнятний. Однак головна сенсація – це озвучена Дмитром Козаком мотивація неможливості розробки “Нормандською четвіркою” дорожньої карти. Виявляється, “Нормандська четвірка” не має права втручатися у внутрішні справи України”. Таким чином, Російська Федерація вустами Дмитра Козака фактично визнала нелегітимність Мінських угод, адже “Мінськ-2”, який нав’язує Україні прийняття деяких законів і навіть конституційні зміни, був розроблений в лютому 2015 року саме “Нормандською четвіркою”, – розповів він.