Дружина народного депутата України від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, телеведуча Оксана Марченко може встигнути висунути свою кандидатуру в депутати шляхом самовисування на проміжних виборах до Верховної Ради 28 березня, вважає генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

“Участь у проміжних виборах – один зі шляхів того, як Оксана Марченко може втілити свій намір піти в політику. Є кілька вакантних округів, і я не виключаю, що вона може спробувати свої сили. У принципі, теоретично вона ще встигає висунути свою кандидатуру на цих довиборах як самовисуванець (до 25 лютого – ІФ)”, – сказав Кошель у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в понеділок.

Він також наголосив, що такий варіант найбільш імовірний у тому разі, якщо Марченко балотуватиметься як єдиний кандидат від проросійських політичних партій, а “ОПЗЖ” не захоче створити їй конкуренцію в окрузі. “Відповідно, для цього треба ухвалити рішення, що від “ОПЗЖ” не балотуватимуться інші кандидати на тому чи іншому окрузі, і тоді Марченко має досить великі шанси на виборах”, – зазначив голова КВУ.

Як ще один варіант потрапляння Марченко в публічну політику експерт також розглядає можливість для неї увійти до складу керівних органів партії “ОПЗЖ” або очолити жіноче крило політсили.

“Тобто для того, щоб стати одним із лідерів партії, зовсім не обов’язково мати мандат народного депутата”, – пояснив Кошель.

При цьому політолог виключає швидке входження Марченко в політику як одного з лідерів “ОПЗЖ”, оскільки “цілком природно, що проблема полягатиме в тому, чи погодяться з таким варіантом однопартійці Віктора Медведчука”.

“Як бачимо, є дві частини партії, які відрізняються одна від одної. Одна з них підтримує Бойка (співголова партії “ОПЗЖ” та однойменної фракції в парламенті Юрій Бойко – ІФ), друга – орієнтується, власне, на Медведчука. І тому, я думаю, що безхмарне входження Оксани Марченко в політику як одного з лідерів “ОПЗЖ”, найімовірніше, виключене”, – уточнив Кошель.

Варто додати, що на порив Марченко іти в політику відреагувала відома журналістка Яніна Соколова. У своєму відеозвернені вона зазначила, що дружина Медведчука більше 10 років працює на українських телеканалах в проектах, які спонсорує її чоловік. Маючи такий величезний медійний ресурс, вона мовчала про окупацію Криму і Донбасу, а також про роль її “кума Путіна” в подіях.

“14 500 українців загинули. За цей час жодної допомоги військовим. Ні публічної, ні тіньової”, – обурилася журналістка.

Вона нагадала, що Марченко всього місяць тому презентувала свій скандальний фільм, в якому рекламувала Російську православну церкву. У ньому вона роз’їжджала на автомобілі з номерами “Паломница”.

“Спочатку мені здавалося, що у жінки просто не було іншого вибору. Але тепер я розумію, що вона просто малоросійська курка з цинічним нутром і нульовою любов’ю до нашої країни. І відповідь таким, як вона одна:” Пі *** й в Москву “”, – написала Соколова.