Експерт Жданов пояснив, як можна звільнити Херсон, навіть якщо ворог підірве Антонівський міст.

У Херсоні лише один міст через Дніпро, і якщо він буде підірваний ворогами, ВСУ все одно переберуться на інший берег. Військовий експерт Олег Жданов вирішив розповісти про тонкощі визволення Херсона від російських окупантів. Він нагадав, що у місті через річку лише один міст — Антоновський.

На своєму Youtube-каналі військовий експерт Олег Жданов розповів, як ЗСУ після визволення Херсона форсуватимуть річку Дніпро. Експерт припускає таку можливість, що російські війська під час відступу зможуть підірвати Антонівський міст. Однак це чудово розуміють і українські захисники, а значить, у них є свій план із цього приводу.

Жданов не впевнений, що ЗСУ наводитимуть понтонний пост, оскільки довжина від одного берега до іншого становить 1,7 км. І не варто забувати, що там сильна течія. Однак у ЗСУ знайдуться засоби, щоби переправитися на інший берег.

Не виключено, що Генштаб вирішить зробити прорив до Нової Каховки, а там можна буде спокійно перейти Дніпро дамбою. А вже звідти розпочати наступ від Мелітополя у бік Херсона. Не виключений такий варіант, тому що тоді до Херсона можна буде зайти одразу з обох боків.

Якщо Антонівський міст окупанти можуть підірвати, то Каховську ГЕС — ні, оскільки вона не лише стримує рівень води у Дніпрі, а й постачає воду до Північно-Кримського каналу. З минулого тижня ЗСУ пішли у контрнаступ на Херсонщину у трьох напрямках. Було звільнено від окупантів населений пункт Таврійське.

Також військовий експерт Михайло Притула відповів на питання телеведучих про ситуацію в Херсоні, пояснивши, як звільнятимуть окуповане місто.

Фахівець із ведення бойових дій свою розповідь для програми “ТСН” про евакуацію мирних жителів із Херсона почав із фрази: “Незрозуміло, як їхати, і незрозуміло, куди їхати, тому що на територію України важко проникнути, а їхати на територію Росії – це безумство “.

На питання про те, як саме звільнятимуть окупований Херсон, від військового експерта прозвучало: “Напевно, так само, як звільнятимуть Донецьк. Коли вчора, припустимо, по Донецьку за збройними силами бандформувань, по складах, що знаходяться в Донецьку, було нанесено сім дуже точних ударів”.

Потім експерт пояснив докладніше, що він має на увазі під вищесказаним: “Жителі Донецька чудово розуміють, що ті сім ударів, яких завдали по складах, зроблено дуже високоточною зброєю, і ніхто з мирних жителів не постраждав. Вони були завдані практично з ювелірною точністю. Ось так само точково будуть завдані удари по ЗС РФ, які знаходяться в Херсоні та навколо Херсона”.

Військовий експерт підсумував свою розповідь порівнянням: “І буде це так приблизно, як на півночі Київської області та навколо Києва. Точковими ударами ЗСУ досить роззброїли російські війська і тому російські війська просто змушені були дуже швидко знятися та втекти з тих територій, що залишилися”.

А командир добровольчого батальйону патрульної служби поліції особливого призначення “Миротворець” Андрій Тетерук вирішив розвіяти сумніви мешканців Херсона, які й досі думають, чи виїжджати з окупованого міста. В ефірі “Апостроф TV” досвідчений військовий дохідливо пояснив тим, хто вагається, чому важливо чим швидше залишити захоплене солдатами РФ місто. І

Український полковник почав своє звернення до херсонців так: “Для тих, хто сумнівається і хто лише зараз приймає рішення, я до них звертаюся з однією простою думкою: збережіть своє життя, щоб ви могли потім відбудувати свій будинок, розпочати своє життя”.