МОН схвалило нову концепцію розвитку англійської мови в університетах​. 
На засіданні Колегії МОН Міністерство освіти і науки ухвалено рішення про концепцію розвитку англійської мови в університетах. Цей проект повинен реалізуватися до 2023 року.

Даний документ свідчить, що володіння англійської мови є обов'язковими на рівні В1 для вступу до університету і В2 для випуску.

Тобто, незалежно від спеціальності студента, буде існувати вимога про те, що він повинен освоїти іноземну мову на рівні В1, інакше він не зможе отримати диплом. Для старших рівнів – магістра та доктора філософії з академічного компонентом – обов'язковим буде рівень В2.

У разі, коли рівень знання англійської мови студента нижче ніж В1, це не позбавляє його участі в конкурсі на вступ до вузу. Тоді, такі абітурієнти повинні до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) і пройти мовної інтенсив для досягнення рівня В1.

Також в середньостроковій перспективі (5-7 років) планується замінити ЄВІ обов'язковим стандартизованим єдиним вихідним (кваліфікаційним) іспитом з англійської мови для всіх студентів бакалаврату.
Дана концепція проведення ЗНО або стандартизованого тесту має на меті встановити рівень володіння студентів англійською мовою у вищих навчальних закладах.