Український доброволець, колишній командир ізраїльського спецназу Денис Десятник поділився деталями мабутнього контрнаступу. За його словами, через низку обставин наступальну операцію поки що доводиться відкладати.

Однак варто знати головне: терміни та напрямки контрнаступу залишаються для російських загарбників неприємним та неочікуваним сюрпризом.

Під час візиту до Вашингтону прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що контрнаступ Збройних сил України може відбутися влітку. Водночас голова Пентагону Ллойд Остін зазначив, що Україна уже готова до проведення контрнаступальної операції.

Справді майже все уже готово. Проте деякі військовослужбовці ще  не закінчили навчання, а Україна ще доотримує військову техніку, а погодні умови зараз не дуже – дощовито, холодно,– зазначив Денис Десятник.

На його думку, щойно погодні умови покращаться і будуть сприятливими – контрнаступ розпочнуть. Але для російських окупантів його час та напрямки залишаться великим “сюрпризом”. Росіяни уже починають цього остерігатися.

“Сподіваюсь, вже скоро, до кінця літа, Україна повністю здобуде перемогу над російським терором”, – наголосив український доброволець.

Один із депутатів держдуми Міхаїл Дєлягін заявив, що ціллю української армії під час контрнаступу буде не лінія фронту. Натомість варто чекати прильотів по Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах Росії.

Так відбувається тому, що українська розвідка та українці каратимуть окупантів не лише на території України. Вони (росіяни) нестимуть покарання і на території Росії. Їм не вдасться сховатися,– заявив доброволець.

Денис Десятник підкреслив, що розвідка України знайде російських загарбників усюди, де б вони не були. Вони понесуть відповідальність за всі злочини й звірства, які чинили в Україні.

Водночас військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан звертає увагу на те, що Україні дуже потрібні західні літаки й найкращим варіантом є винищувачі F-16. Завдяки авіації втрати наших захисників під час контрнаступу будуть значно меншими.

За його словами, кожен літак – це 5–7 тонн авіабомб, які можуть працювати попереду наших захисників.

Полковник запасу ЗСУ прокоментував слова прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про те, що масштабний контрнаступ українських сил може розпочатися вже влітку. Це може бути пов’язано лише з однією причиною – якщо Захід надасть нам улітку літаки.

За його словами, якщо нам до літа передадуть хоча б три ескадрильї винищувачів F-16, то можна почекати й літа, оскільки саме авіація значно зменшить наші втрати.

Разів у 10 у нас втрати будуть менші, якщо ми наступатимемо з допомогою авіації,– наголосив Світан 24 каналу.

Він пояснив, що авіація працює в режимі такого собі “криголама”, тобто кожен літак – це 5–7 тонн авіабомб, які можуть працювати попереду ЗСУ, що наступають, просто “перемелюючи” російські війська, залишаючи їх у нашому чорноземі або приазовських степах.

Світан зазначив, що під час деокупації Криму російський Чорноморський флот навряд чи може створити нам якусь проблему, але він може бути одним із механізмів постачання військового обладнання й амуніції на півострів.

За його словами, ЗСУ під час руху до півострова спершу мають знищити Кримський міст. Тоді в окупантів залишиться ще 2 способи постачання – повітряний з допомогою транспортних літаків і кораблі Чорноморського флоту.

Тому нам однозначно треба знищувати кораблі, не лише через те, що вони є носіями “Калібрів”,
– сказав полковник ЗСУ.

Тобто, додав він, потрібно потопити до 100 кораблів, які залишилися у росіян. Зробити це ми можемо 5 засобами, деякі у нас уже є.