Народний депутат від партії “Слуга народу” та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації державної влади сказав про те, що вже найближчим часом так званий закон “про референдум” може бути проголосований у Верховній раді. За його словами це може статись вже до кінця року.

 

Про це заявив народний депутат Олександр Качура в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум”, — спрогнозував депутат .

На думку нардепа, Верховна Рада 9-го скликання дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту, адже на початку роботи “слуги народу” обіцяли, що він буде проголосований одним із перших. Водночас Качура пояснив це тим, що над текстом документу увесь цей час намагалися ґрунтовно працювати.

За словами Качури, однією з норм законопроєкту є те, що в разі його погодження Радою він зможе надати громадянам право скасовувати закони за результатами референдуму. Водночас він визнав, що ця норма є спірною, і через неї нардепи навіть сварилися:

“Тобто якщо закон, наприклад, про ринок землі, не влаштовує український народ, то можна буде це питання винести на референдум і скасувати його. І для цього не потрібно буде будь-яких додаткових рішень парламенту і будь-яких посадових осіб. Це дуже дискусійсне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант”, — розповів Качура.

Нагадаємо, 16 вересня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади і місцевого самоврядування більшістю голосів схвалив президентський проєкт закону “Про народовладдя (Всеукраїнському референдумі)”.

Відзначимо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення у день виборів 25 жовтня всенародного опитування, на якому українцям запропонують дати відповідь на п’ять питань. Самі питання він тоді не назвав.

Народний депутат Олександр Качура також прокоментував критику на адресу президента України Володимира Зеленського, який запропонував провести опитування в день виборів. Качура зазначив, що ця ініціатива повністю відповідає українському законодавству і не є популізмом, так як питання стосуються того, що дійсно турбує жителів країни.

Всіх, хто вважає опитування незаконним, Качура закликав звертатися зі скаргами до ЦВК і позовами до суду, а не влаштовувати політичні істерики в ефірах українських телеканалів.

Нагадаємо, питання Зеленського, які він вирішив задати українцям в день виборів, звучать так:

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення числа народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію каннабіса в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?