До кінця літа в Україні на 15-20% можуть підвищити ціни на хліб. Такий прогноз озвучив експерт з економічних питань Євген Олейніков.

"Фактично, подорожчання може початися вже протягом місяця, максимум через місяць, коли зерно нового врожаю піде у виробництво", – заявив експерт.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд

За його словами, на підвищення вартості хліба вплине багато різних факторів."Впливає вартість електроенергії, ціни на яку ростуть (для промислового споживача. – Ред.), підвищення вартості природного газу, а це впливає і на вартість електроенергії і безпосередньо на виробництво. І крім того, підвищення тарифів на залізничні перевезення теж вплине", – заявив Олейніков.

Навіть багатий урожай, за словами експерта, допоможе лише частково, оскільки сама Україна виробляє недостатньо хліба.

"Якби ми в достатньому обсязі переробляли зерно всередині країни, зберігали, наприклад, у вигляді борошна, то хороший урожай дозволяв би збільшувати запаси. Але, як правило, у нас ситуація така, що у нас все одно велика частина зерна вивозиться, а далі може повертатися в країну, але вже в переробленому вигляді. Тому все одно додасться інша частина доданої вартості і відповідно це на ціни теж вплине", – пояснив експерт.‡агрузка...