Команда українського лідера Володимира Зеленського обурена тим, що режим Олександра Лукашенка, який оголосив себе президентом Білорусі на таємній інавгурації і легітимність якого не визнає майже весь світ, критикує позицію і звинувачує в недружніх кроках офіційний Київ щодо політичної ситуації в сусідній країні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив чітку позицію нашої країни в цьому питанні.

Глава МЗС підкреслив, що Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, але це будуть персональні санкції проти соратників Лукашенка, а не економічні санкції проти Білорусі.

Однак, за словами міністра, якщо Росія візьме контроль над білоруськими підприємствами, то офіційному Києву доведеться реагувати. Також Україна не планує зменшувати рівень дипломатичного представництва в Мінську. Але з офіційних контактів, за словами Кулеби, залишиться тільки “вікно комунікації” через МЗС.

“Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше — ми бажаємо їй тільки добра. У нас немає в планах вводити якесь ембарго, введення будь-яких обмежень на торгівлю. Однак ця позиція може змінитися, якщо Росія візьме контроль над білоруськими підприємствами. Ось тоді треба сідати і аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з’явилися додаткові ризики, тому що у нас є висока взаємодія і в військово-торговому секторі “, — пояснив Кулеба.

Міністр додав, що українська сторона робить все можливе, щоб допомагати білоруському народу “в цій складній ситуації”, тому підтримує введення персональних санкцій проти Білорусі з боку Європейського союзу і планує приєднатися до них. “

Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут вже мова йде про питання послідовності політики”, — сказав він.

За словами Кулеби, ціна такої солідарності для України набагато вище, ніж для країн ЄС або НАТО, тому що Україна не знаходиться під “парасолькою захисту” цих об’єднань, разом з тим розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

Нагадаємо, 23 вересня білоруський диктатор Олександр Лукашенко таємно влаштував церемонію інавгурації та оголосив себе президентом Білорусі. Важливо відзначити, що ряд країн ЄС і Євросоюз в цілому, США і Канада, а також Україна, не визнають Лукашенко легітимним президентом Білорусі.

В ЄС вже готують санкції проти режиму Лукашенка, який незаконно захопив владу в країні. Офіційний Київ оголосив про готовність приєднатися до санкцій проти Лукашенка і його соратників. Представник Посольства Білорусі в Україні почав публічно критикувати цю позицію офіційного Києваі. Представники Лукашенко назвали недружніми висловлювання з боку офіційних осіб уряду України про ситуацію в білоруській державі, а також пригрозили Україні серйозними наслідками.