Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності підготовки чіткого переліку та плану реалізації об’єктів, які розширять програму “Велике будівництво” в наступному році – зокрема, це театри, музейні комплекси тощо, щоб уже зараз запланувати виділення на це коштів. Про це повідомляє пресслужба президента.

“Думаю, до 1 вересня часу для цього буде достатньо”, – зазначив Зеленський.

Заступник керівника Офісу Президента України, керівник Координаційної ради з реалізації програми “Велике будівництво” Кирило Тимошенко повідомив, що будівництво доріг державного значення в межах національної програми “Велике будівництво” відбувається за графіком. За його словами, в найближчі місяці очікується відкриття багатьох відремонтованих доріг.

Також Тимошенко зазначив, що за місяць роботи Координаційної ради був сформований остаточний перелік усіх об’єктів, які будуть зводитися в рамках національної програми “Велике будівництво”, налагоджена звітність і моніторинг робіт з фото- і відеофіксації. Залучено незалежний технічний нагляд, який здійснює перевірку виконання будівельно-монтажних робіт.

Крім того, Тимошенко розповів про місцеві дороги, де були визначені проблеми з освоєнням виділених коштів. Зокрема, станом на 1 травня обласні державні адміністрації отримали понад 6 млрд грн на місцеві дороги, а використовували всього 1,9 млрд грн, тобто 30%.

“Але станом на 1 липня ОДА було отримано 10 млрд і вже використано 5,52 млрд грн – це 55%. Фактично ми прискорилися і будемо прискорюватися далі. Деякі області, які швидко працюють, незабаром здадуть усі свої об’єкти” Великого будівництва “. наприклад, Харківська область здає 1 серпня всі дороги”, – повідомив заступник керівника Офісу президента.

Також він зазначив, що на проведення будівельних робіт у рамках створення прийомних відділень з Фонду боротьби з поширенням COVID-19 виділено 1,68 млрд грн. За їх будівництво відповідають місцеві адміністрації разом із Міністерством розвитку громад і територій України. Ще 5,3 млрд грн виділено на придбання необхідного медичного обладнання, яке буде централізовано закуплено Міністерством охорони здоров’я.

Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов додав, що всього планується капітально відремонтувати або побудувати 210 приймальних відділень.

Всього в рамках програми “Велике будівництво” капітально реконструюється чи будується з нуля понад 600 об’єктів. На сьогодні загальний відсоток будівельної готовності об’єктів – 52%, зокрема школи – 57%, сади – 54%, спортивні споруди – 41%.

За словами Олексія Чернишова, Мінрегіон ретельно моніторить реалізацію програми “Велике будівництво”, для чого був створений спеціальний мобільний підрозділ.

“У робочих поїздках у регіони під час спілкування з людьми відчуваю запит суспільства на зміни і подяку президентській програмі за те, що десятки необхідних об’єктів у різних куточках країни будуть нарешті побудовані”, – зазначив він.

Зі свого боку глава уряду Денис Шмигаль нагадав, що завдяки програмі “Велике будівництво”, дорожньому будівництву та іншим заходам за два останніх місяці через центри зайнятості вдалося працевлаштувати 174 тис. людей.