Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що Білорусь розгорнула до семи батальйонно-тактичних груп біля українського кордону.

“Нам відомо, що Білорусь є союзником РФ у агресії проти нашої країни. З повітряного простору Білорусі завдавались бомбові та ракетні удари по території нашої держави. Крім цього, вздовж державного кордону Білорусі утримуються до семи батальйонно-тактичних груп. Вже майже пів року тривають систематичні навчання на території республіки Білорусь, у яких задіяні як їхні збройні сили, так і інші складові їхнього сектору безпеки”, –  наголосив Наєв.

Одна батальйонна тактична група включає 600-800 офіцерів і солдатів.

Водночас військовий експерт Олег Жданов упевнений, що в разі, якщо ворожі війська здійснять спробу наступу на північні регіони України з території Білорусі, на них чекає невдача.

Як він зазначив у відео на своєму YouTube-каналі, прорив кордону, як у лютому, вже неможливий.

“24 лютого передові загони або авангард під’їхав до [українських] прикордонних пунктів, швидко розгромив прикордонні наряди, тому що там нікому було особливо захищати, і далі стався прорив кордону, вони просувалися в колонах. Як виглядатиме ситуація зараз? Вони також в колонах будуть висуватися до кордону, але там вже їх зустрічають укріпрайони. Що треба робити? На наявній місцевості – у вузькому проході, це для нас величезна перевага – доведеться розвертатися в передбойовий або бойовий порядок, атакувати кордон. Вклинення, як це було 24 [лютого] вже не буде. І ще хочу сказати: цього разу ми не будемо чекати, коли чобіт окупанта переступить через наш державний кордон. Ми буде завдавати вогневе ураження на всю дальність досяжності наших вогневих засобів у міру висунення колон противника в напрямку кордону”, – вважає Жданов.

На думку експерта, “ніякого вторгнення вже не буде, вони можуть вбитися через наші укріпрайони вздовж білорусько-українського кордону”. 

Він наголосив, що українські захисники даватимуть відсіч ворогу незалежно від того, білоруси це чи росіяни.

“Будуть це білоруські війська, будуть це російські війська – нам все одно, будемо захищатися всіма доступними методами. Тією зброєю, яка буде у нас на той момент, коли буде спроба вторгнення”, – додав він.

Воєнний експерт Олег Жданов припустив, що новини з білорусі про ремонт та ревізію усіх залізничних станцій та колій говорить про те, що з настанням холодів з білорусі цілком можливий прорив з боку путіна та білоруської армії, якщо вона таки буде брати участь у війні.

За даними Жданова, ремонтувати та готувати білоруську залізницю будуть росіяни, і термін підготовки – два місяці.

Тобто, за прогнозом аналітика у грудні буде готовність залізниці до вантажних складів.

Також стало відомо, що лукашенко готує місце для 20 тисяч мобілізованих росіян на своїй території. На думку експерта, ці мобілізовані прибудуть вже зараз і поповнять ті військові частини рф, які вже знаходяться на території білорусі. Проте навіть після поповнення рашиського воїнства, для наступального угрупування це надто мало.

Він зазначив, що білорусь обіцяє дати техніку та озброєння для війни, тобто все що в білоруся зберігається вони можуть надати для рф.

Імовірно, зазначає Жданов, путін знову намагатиметься штурмувати західні регіони України, щоб відрізати Європу від постачання. Проте це немає критичного значення, тому що постачання йдуть по всій лінії кордону, тому дійти навіть до Львова не вирішить цю задачу.

Тим паче прориву, такого як був 24 лютого точно вже не буде, адже українська сторона значно посилила кордони з білоруссю.