Американсько-українська військова співпраця є важливою для безпеки усього східноєвропейського регіону, – наголосило ГУР Міноборони України. Українська сторона високо оцінює фундаментальний внесок США у стримування гібридної агресії.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України бригадний генерал Кирило Буданов здійснив робочий візит до США. Він зауважив, що співпраця двох країн у секторі безпеки й оборони вийшла на новий якісний рівень. Мова йде про сферу воєнної розвідки.

Рівень військово-технічної співпраці України та США зміцнює східноєвропейський простір, – зауважив Буданов.

За його словами, це не менш важливо, аніж інші фронти вільних демократичних суспільств. Вони протистоять новітнім гібридним викликам. Зокрема, з боку панівного режиму Росії.

“Путін грає на суперечностях між країнами, і протистояти цьому можна лише взаємодією”, – заявив Буданов.

За його словами, керівництво Української держави та Міністерство оборони високо оцінюють фундаментальний внесок США у стримування гібридної агресії, що вже понад сім років ведеться проти України путінським режимом, а також активну участь у реформуванні сектору безпеки й оборони.

Також начальник ГУР Міноборони наголосив, що без незалежної і стійкої української держави “не буде надійного безпекового середовища не лише на східноєвропейському просторі, а й в усій Європі”.

У коментарі пресслужбі ГУР він повідомив, що сьогодні американсько-українська співпраця в секторі безпеки й оборони, зокрема й воєнної розвідки, вийшла на якісно новий рівень: є двостороннє усвідомлення тих безпрецедентних викликів, які переживає Україна і вся демократична спільнота світу.

“Той рівень військово-технічної співпраці, який демонструють Україна й США, зміцнює безпеку східноєвропейського простору та є не менш важливим за інші фронти вільних демократичних суспільств, що протистоять новітнім гібридним викликам, зокрема і з боку правлячого режиму Росії”, – заявив Буданов.

Зауважимо, американська розвідка все більше переконується у тому, що президент Росії Володимир Путін розглядає можливість військового вторгнення, щоб взяти під контроль більшу частину України або дестабілізувати країну, що може сприяти приходу до влади проросійських політиків.

Нещодавно розвідка Сполучених Штатів попередила союзників, що Європа та США мають все менше часу, щоб розробити пакет економічних та військових заходів, які б могли стримати Росію в її планах розгортання військових дій проти України.

У матеріалі NYT йдеться про те, що західні чиновники наразі не вважають, що Кремль вже визначився зі своїми планами: “Росія ще не вирішила, що вона має намір робити з військами, які накопичила поблизу України, але накопичення сприймається серйозно і США не вважають, що це блеф”.

Видання відзначає, що британська та американська розвідки “все більше переконані”, що Володимир Путін розглядає можливість військових дій для захоплення більшої частини України, або ж для дестабілізації ситуації в Україні, що на його переконання може сприяти зміні влади у Києві на більш проросійську.

Водночас США прагнуть розробити загальну модель дій, до яких вдадуться спільно з ЄС, у разі повномасштабної війни РФ проти України.
При цьому посадовці у США та Європі вважають, що “будь-яка відповідь на розміщення військ Росією має бути ретельно зважена, щоб уникнути ескалації ситуації та створення подальшої загрози для України”.

За словами представників адміністрації США, російська влада ще не вирішила, що вона має намір робити з військами, які зараз сконцентровані Кремлем біля кордону з Україною, але це нарощування військової могутності сприймається серйозно, і Сполучені Штати не вважають це блефом.