На Таврійському напрямку, що на Херсонщині, російська армія веде позиційну оборону, аби не дозволити закріпитися ЗСУ на островах у гирлі Дніпра.

Про це повідомив медійний майданчик Сил оборони “Military Media Center”, що координується Міноборони України.

“На Таврійському напрямку противник основні зусилля зосередив на веденні позиційної оборони, запобіганні закріплення українських військ на островах у гирлі Дніпра, недопущені втрати контролю над зайнятими рубежами та логістичними маршрутами на окупованих територіях”, – сказано у повідомленні.

Тим часом на території захопленої Херсонської області російські окупанти відбирають у місцевих мешканців катери.

Загарбники мають проблеми з логістикою, повідомив Центр національного спротиву.

“На тимчасово окупованому лівому березі Херсонської області представники окупаційних адміністрацій відбирають у місцевого населення катери. Таким чином вони намагаються зменшити дефіцит плавзасобів у формуваннях збройних силах РФ”, – йдеться в повідомленні.

У ЦНС наголосили, окупанти мають серйозні проблеми з логістикою на окупованих територіях півдня України.

“За напрямок відповідає заступник міністра оборони РФ Юнусбек Євкуров, який провалив плани із забезпечення катерами російських підрозділів”, – додали в повідомленні.

Також варто зазначити, що з травня російські воєнкори почали масово писати про атаки ЗСУ у Запорізькій області з боку міста Оріхів. І це сприймалося вже як, начебто, початок того самого контрнаступу.

– Вони зараз у стані передчуття, будь-яке відбиття атак з українського боку чи нанесення високоточних ударів по окупантах вони сприймають як уже все-все-все – от воно, от воно. Це просто може бути промацуванням з боку України лінії фронту, визначення слабких місць окупантів, – відзначив Мусієнко. 

На думку західних експертів, все відбуватиметься поетапно. Більшість часу займе підготовка до контрнаступу. І вона, схоже, вже розпочалась!

Сценарій, кажуть аналітики, чимось схожий на той, що було використано під час американської операції Буря в пустелі, у 1991-му в Іраку. 

– Ця операція тривала 39 днів. З них 36 днів зайняли підготовчі операції, тільки останні три дні були операції по суходолу. Те ж саме і в нас – спочатку ми маємо виконати певну роботу зі знищення всього, що підживлює російську армію. А вже потім фінальна частина наступу по суходолу. Так, наш контрнаступ вже почався. Це його перша фаза, – сказав Олексій Гетьман.

Коли ж буде наступна фаза – нехай гадають окупанти. Головною ж інтригою залишається не так час, як напрямок деокупації українських території.

Поки що єдиними даними про це є інформація, що контрнаступ почнеться із міста Ненацьк, тобто – зненацька.

Варто розуміти, що величезна лінія фронту створює численні потенційні шляхи для контрнаступу українських Сил оборони.

Про це повідомляв The Washington Post.

Так, однією з ключових цілей для України може бути руйнування так званого сухопутного мосту між Росією і окупованим Кримом.

Або ж Україна може зосередити свої зусилля на Півдні і спробувати звільнити місто Мелітополь, яке Росія визначає як обласну столицю окупованої частини Запорізької області, а потім просуватися вперед, намагаючись розірвати сухопутний міст. Також важливими цілями на цьому шляху є відновлення контролю над Запорізькою АЕС та  Каховською гідроелектростанцією на півдні Херсонської області.

У виданні припускають, що Україна може атакувати й Крим, ймовірно, за допомогою військово-морських операцій і, можливо, навіть висадки морського десанту.

За іншими сценаріями, українці можуть наступати на схід через місто Бахмут Донецької області, за яке ведуться запеклі бої, або з міста Куп’янськ, намагаючись відновити контроль над територіями в Луганській області.

Інший варіант полягає в тому, що ЗСУ можуть атакувати російські позиції через місто Вугледар на Донеччині у напрямку окупованого Маріуполя.

В будь-якому випадку, всі українці вірять в ЗСУ, їхні плани та підтримують військових всім, чим можуть. До перемоги разом! Вона обов’язково скоро настане!