Контрнаступ за рецептом Залужного: як ЗСУ посадили армію Путіна на “тризуб”

Динаміка бойових дій в Україні така, що до кінця нинішнього року РФ цілком може втратити контроль за територіями, захопленими після 24 вересня.

Українські війська, обваливши російський фронт на Сході, розпочали дуже бадьорий поступ на Херсонщині. Мета ЗСУ полягає, очевидно, у тому, щоб змусити окупаційне угруповання РФ у паніці евакуюватися через Дніпро на лівий берег.

Про це у своєму блозі в Telegram пише російський політичний та військовий оглядач Анатолій Несміян (Ель Мюрід).

“Це вже явний “почерк Залужного (Головнокомандувача ЗСУ – ред.)”: не влаштовувати бійню, а позбавити противника (тобто ЗС РФ) можливості до опору”, – написав експерт. Він наголосив, що російські війська, які встигнуть втекти з “херсонського котла”, не зможуть забрати з собою озброєння через знищені мости.

А це означає, що вони залишаться легкою піхотою і не будуть уявляти собою серйозної військової сили. Для російської армії на цій ділянці склалася дуже неприємна ситуація.

Перекинути під Херсон додаткові резерви з інших напрямків можливості немає, оскільки ЗСУ активно контрнаступають на Луганському та Донецькому напрямках. “Залужний буквально хитає маятник, користуючись ініціативою.

Очевидно, Херсон намагатимуться взяти до кінця жовтня”, – припустив російський блогер. Він вважає, що українські війська після звільнення Херсона не форсуватимуть Дніпро.

Найімовірнішим сценарієм є початок контрнаступу ще й на Запорізькому напрямку. “Виходить такий “тризуб”, причому на жодному з напрямків у ЗС РФ немає ні переваги, ні можливості запобіжно протидіяти”, – розповів Мюрид.

Він зазначив, що за такої динаміки ЗСУ зможуть вийти на лінію фронту, яка була на початок повномасштабного вторгнення РФ, вже до кінця нинішнього року, а потім підуть далі звільняти всі свої території: Крим та Донбас. “Цікаво, коли кажуть, що “все йде за планом”, то план справді був саме таким? Стерти російську армію та повернути Україні всі території, після чого розвести руками та сказати: ну а як ви хотіли? З нами воював весь НАТО”, – спрогнозував блогер результат війни.

Крім того, влада вже натякає на розмах контрнаступу.

Найближчим часом мешканців Луганщини проситимуть евакуюватися через контрнаступ Збройних сил України, зиму радять провести не у великих містах.

“Найближчим часом ми звертатимемося до людей з проханням виїхати з великих міст до інших населених пунктів, де вони зможуть перечекати контрнаступ.

У великі міста, такі як Рубіжне, Лисичанськ та Сєвєродонецьк, після деокупації ми не будемо вільно пускати людей. Опалювальний сезон там неможливо забезпечити – все розбито. Навіть за всіх фінансових можливостей відновлення опалення займе кілька місяців. Можливо, люди матимуть нагоду повернутися, щоб перевірити свої квартири, але залишатися на зиму не можна”, пише голова Луганської ОДА Сергій Гайдай у Telegram

Він уточнив, що у Рубіжному ситуація краща, бо кілька років тому там забезпечили децентралізацію опалення.

Зазначимо, що Луганська область безпосередньо межує з територією Російської Федерації і якщо контратака пошириться на весь регіон ЗСУ вже зможуть вийти на кордон із ворогом!

Раніше навіть Пентагон визнав успіх ЗСУ на трьох ключових напрямках фронту.