На території окупованої Луганської області окупаційна влада врахує і голоси реальних мешканців, і навіть тих, хто опинився на фронті чи у полоні. Крім того, працівники “комісій” намагаються усіма спосбами підвищити явку.

Про це повідомив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“На фронті житель Алчевська, або вже в полоні, чи загинув – якимось чином проголосує. Можливо, й телепатично – голос врахують”, – зауважив Гайдай.

Працівники “виборчих комісій” в супроводі озброєних військовослужбовців Російської Федерації примушують жителів голосувати просто у їхніх квартирах чи будинках. Аби підвищити “явку” людей зупиняють посеред вулиці. Ба більше – “віддати свій голос” можна і без паспорт.

Крім того, так званий вибрчком обдзвонюють місцевих мешканців і запрошують на “дільниці”. Працівникам підприємств у разі відмовипогрожують звільненням.

“Знаходять навіть тих, хто виїхав на росію. “Запрошують” проголосувати й там”, – зауважив Гайдай.

Як повідомлялося, ватажки маріонткових “ЛДНР” та колаборанти на окупованих територіях Херсонської і Запорізької областей оголосили “референдуми”. Призначили їх на 23-27 вересня. Під час ранкового звернення Путін заявиви, що підтримує проведення псевдореферендумів. Мовляв, що жителі Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей нібито самі “виявили бажання визначати своє життя”.  

Про це президент РФ заявив 21 вересня під час термінового звернення до росіян.

Так, Путін вчергове поніс повну маячню про те, що він підтримує “приєднання” окупованих територій до Росії.

У Кремлі всіляко намагаються приховати провали Росії у війні проти України, але росіяни все ж дізнаються правду з непідконтрольних режиму Путіна джерел.

В інтерв’ю Главреду російський опозиціонер і правозахисник Марк Фейгін зазначив, що панічні дискусії в пабліках, які призводять до того, що змінюється ставлення до військового командування – люди дорікають Шойгу і всім іншим в тому, що це вони довели до цього, хтось вже і про Путіна говорить.

“Тобто це, безумовно, переломний момент. Може бути, у військовому відношенні ще багато чого станеться, але з точки зору морально-психологічного клімату все безповоротно втрачено”, – пояснив він.

Фейгін підкреслив, що російські військові втрачаю мотивацію, а звичайні росіяни вже не так вірять в успіх так званої “спецоперації”.

“Мотивація втрачається. Навіщо це все, якщо всі деокупують? За 120 днів покласти десяток тисяч людей, щоб взяти частину Харківської області, і втратити її за 4-5 днів, потенційно втративши ще більше загиблими, техніку. Тобто просто втрачається сенс всього цього і це впливає на всіх. Але їм потрібна більш явна фактура. Адже хто в Росії знає про Ізюм або Куп’янськ? А ось Херсон або КРИМ, або Донецьк з Луганськом знають всі. І як тоді приховати, якщо втратити Луганськ? Тобто наступний крок ЗСУ буде забивати в цю кришку труни останній цвях, тому що там вже почнуться питання про те, мовляв, якщо ми не перемагаємо, То навіщо стільки загиблих?”,- задається питанням правозахисник.

За його словами, ці події стати основою для початку процесу розпаду Росії як держави.

“Для напіврозпаду – безумовно. Це не дивно і таке прогнозується, але питання в тому – коли це станеться. Повинні бути ще якісь політичні події всередині влади”, – підсумував Фейгін.