Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Україна може виграти війну, яку розпочала і варварськи веде РФ на чолі з диктатором Путіним.

Росія зазначає невдач в Україні і війна триває не так, як планувала Москва. Окупантам не вдалося захопити Київ, вони відступають з-під Харкова, а їхній “великий наступ” на Донбасі теж не має успіху. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

“Війна Росії в Україні триває не так, як планувала Москва. Їй не вдалося взяти Київ. Вони відступають з-під Харкова, їхній великий наступ на Донбасі зупинився. Росія не досягає своїх стратегічних цілей… Українці мужньо захищають свою батьківщину. Щоб допомогти їм у цьому, союзники надали Україні допомогу в галузі безпеки на мільярди доларів”, – констатував Столтенберг.

НАТО повинне продовжувати нарощувати постачання військової допомоги Україні. Треба допомогти українцям, які мужньо захищають свою країну, досягти перемоги на полі бою.

“Українці мужньо захищають свою батьківщину. Щоб допомогти їм у цьому, союзники виділили та надали Україні допомогу в галузі безпеки на мільярди доларів. НАТО висловлює рішучу підтримку Україні, тому необхідне подальше зміцнення та посилення з боку НАТО щодо оборони та уникнення довгострокових наслідків війни, у тому числі для нашої майбутньої позиції щодо Росії”, – додав він.

Нагадаємо, що НАТО надає масову підтримку Україні у війні з Росією, однак Альянс не  планує ставати  стороною конфлікту.

За словами генсека, НАТО завжди має бути готовим до виникнення масштабної війни. Завдання Альянсу максимально мінімізувати ризики і тим самим запобігти світовому конфлікту.

При цьому Столтенберг додав, що НАТО не братиме участі у війні Росії та України.

“Ми повинні зробити все, щоб війна в Україні не перекинулася на інші країни. Ось чому ми не направляємо війська НАТО в Україну. Ми масово підтримуємо країну, але НАТО навмисно не є частиною війни”, – зазначив генсек.

У той же час НАТО збільшує військову присутність і захист східного флангу.

“Ми не залишаємо місця для непорозумінь або прорахунків. Москва повинна розуміти: напад на країну НАТО буде нападом на всі 30 держав-членів”, – підкреслив Столтенберг.

Також Столтенберг зауважив, що союзники висловили рішучу підтримку Україні й додав, що “двері НАТО відкриті” для Швеції та Фінляндії, назвавши їхнє рішення щодо вступу до Альянсу “історичним”.