Офіс генпрокурора не має наміру пом’якшувати свою позицію щодо обрання запобіжного заходу Петру Порошенку, заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

На зустрічі з журналістами в середу в Києві, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна” про те, чи немає в Офісу генпрокурора наміру змінити свою позицію щодо запобіжного заходу Порошенку, Венедіктова сказала:

“Немає такого наміру в Офісу генпрокурора “Офіс генпрокурора подав апеляційну скаргу, і вчора, коли з’явилося повне рішення, було доповнення до апеляційної скарги, і я вже його підписана”.

Водночас генпрокурор додала:

“Я розумію, що є питання електоральних симпатій та антипатій, я розумію, що є питання у громадянського суспільства доцільності, недоцільності, але ми намагаємося залишатися виключно у професійній процесуальній площині – у нас до всіх фігурантів справи абсолютно однакове ставлення”.

Водночас вона запевнила:

“Поважаємо статус п’ятого президента, народного депутата, але ми виходимо з того, що й знято депутатську недоторканність”.

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Раніше в рамках цього самого кримінального провадження про підозру було повідомлено народному депутату фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктору Медведчуку та колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину. Печерський райсуд Києва 19 січня обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистих зобов’язань з обмеженням виїзду за кордон.

Особисте зобов’язання означає, що особа дійсно є підозрюваною – і це визнано Судом.

Варто зазначити, що за рішенням суду:

– зобов’язаний прибувати до певної посадової особи із встановленою періодичністю.
– Не відлучатися із населеного пункту, де він зареєстрований, проживає або перебуває, без дозволу слідчого, прокурора чи Суду.
– повідомляти слідчого, прокурора або суду про зміну свого місця проживання або місця роботи.
– утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею.
– не відвідувати місця, визначені слідчим суддею чи судом.
– здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт чи паспорти, для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд до України.

І, як бачимо з реакції Венедіктової це далеко не кінець.

Тому тут прихильники Порошенка рано раділи, з приводу того, що їх “Гетьман” отримав нібито м’яку міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, її ще можуть оскаржити.