Соціал-демократична партія Швеції підтримала вступ своєї країни до Альянсу.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це говориться у заяві, розміщеній на сайті партії

“На своєму засіданні сьогодні, 15 травня 2022 року, правління партії соціал-демократів вирішило, що партія працюватиме над тим, щоб Швеція подала заявку на членство в НАТО”,- говориться у заяві.

«Сьогодні Шведська соціал-демократична партія ухвалила історичне рішення сказати “так”, щоб подати заявку на членство в оборонному альянсі НАТО. Вторгнення росії в Україну погіршило безпекову ситуацію для Швеції та Європи в цілому», — прокоментувала міністерка закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Як зазначає AFP, таке рішення скасовує позицію партії проти вступу в Альянс, якої вона дотримувалася протягом десятиліть, і прокладає для Швеції шлях до заявки про членство в НАТО.

Втім, у заяві партії зазначається, що в разі вступу Швеції до НАТО, соціал-демократи будуть проти розміщення ядерної зброї та постійних військових баз на території країни.

Нагадаємо, напередодні Svenska Dagbladet із посиланням на свої джерела повідомила, що Швеція має намір офіційно подати заявку на вступ до НАТО 17 травня.

Останнім кроком до цього має бути завершення внутрішньої дискусії у правлячій соціал-демократичній партії, де є також противники членства ще не завершила внутрішню дискусію. Тепер цю перешкоду остаточно усунуто. Очікується, що юридичний процес вступу Фінляндії та Швеції у НАТО теж буде прискорений.

Країни НАТО готові якнайшвидше провести ратифікацію заявок на членство від Фінляндії та Швеції. Про це повідомляє “Європейська правда” із посиланням на Reuters.

“Німеччина підготувала все для того, щоб здійснити швидкий процес ратифікації”, – заявила  журналістам за результатами берлінської зустрічі глав МЗС країн НАТО міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

За її словами, згоду на таку швидку ратифікацію дали й інші міністри.

“Ми повинні переконатися, що ми дамо їм гарантії безпеки. Не повинно бути перехідного періоду, сірої зони, коли їхній статус неясний”, – додала Бербок.

Мова йде про період між поданням заявки на вступ та ратифікацією, протягом якого скандинавські країни ще не будуть захищені статтею 5 НАТО, яка гарантує, що напад на одного союзника є нападом на всіх.

Сходжу заяву озвучила і міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі – за її словами, провести ратифікацію вступу нових членів НАТО можна зробити “протягом кількох тижнів”.